„Мојата Лора го слави 22-иот роденден“ - Сузана Турунџиева во домашна атмосфера со двете ќерки, зетот и внукот

Убави мигови во семејството на Сузана Турунџиева... Таа го прослави роденденот на својата поголема ќерка Лора, а наскоро и синот на Лора, односно внучето на Сузана Турунџиева, ќе слави роденден - на 7-ми март Јаков ќе наполни 3 години.

mojata-lora-go-slavi-22-iot-rodenden-suzana-turundjieva-slavi-so-dvete-kjerki-zetot-i-vnukot-01.jpg

Вчера (02.03) поголемата ќерка на Сузана Турунџиева го прослави својот 22-ри роденден. Сузана славеше со неа, зетот Филип и внукот Јаков, а се разбира тука беше и помала ќеркичка на Сузана, Матеа.

Лора многу рано стапи во брак со Филип, но Сузана уште тогаш велеше дека ја имаат комплетно нејзината поддршка затоа што се прекрасен пар и одлично функционираат.

По повод роденденот на Лора, Сузана напиша:

„Во годината со многу двојки, мојата прва љубов Лора го слави 22 роденден. Да ти се множат среќни и исполнети со љубов години мила моја ќерка.“

Сузана неретко истакнува дека токму ќерките ѝ даваат животна енергија, а сега и внучето кое го доби од Лора.

Повеќе фотографии од семејството на Лора:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Двете девојки на мојот живот“ - Актерот Висар Вишка стана татко по вторпат, ја доби ќерката Хана „Хана Вишка, родена на 24 август 2022 година во 12:50 во Белград. Двете девојки ...
Миа Костова со искрени фотки во долна облека - на двете има по 69kg: „Бев дебела, тромава, со милион... „Врвот на тоа да се гадам од себе беше летово во Дерми и имам фотографии кои ушт...
Градскиот парк во Скопје е розова пролетна бајка (фото) Инстаграмџиите не можат да се наситат од пролетната атмосфера во Градскиот парк....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg