Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


7 локали во Скопје со зеленило, кои се совршени за „викенд бегство“ (иако останувате во градот)

Зарем постои нешто поубаво од кафе испиено среде зеленило? Во овие локали иако сте на само неколку километри од дома, ќе чувствувате дека сте на „викенд бегство“. Кој ви е омилен локал од ваков тип?

7-lokali-vo-skopje-so-zelenilo-koi-se-sovrsheni-za-vikend-begstvo-iako-ostanuvate-vo-gradot-01.jpg

Постојат локали кои со зеленилото, иако се во Скопје, ви даваат чувство дека сте на викенд бегство од градскиот метеж.

Кафето испиено во природа релаксира многу повеќе од кафето испиено на сивиот градски бетон, зарем не?

Ако се согласувате, тогаш еве неколку идеи за ваков тип на локали:

Leaf Café

Café Central Park Skopje

Riverside Garden

https://www.instagram.com/p/Bx2h3F3pcu_/

MTP Sports Club

ATK Premium Club

A B C by Mosh

Lounge Bar Cremissimo Tribina (ресторан Потковица)

Прочитајте и 7 локали во Скопје со највкусни бургери

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 локали за викенд релаксација, кои се доказ дека енотуризмот во Македонија е на одлично ниво Ако сте за вкусен оброк и чаша вино со поглед кон лозје во прекрасна природа, то...
6 кул мали локали во Скопје, каде ќе посакате да си направите фотка за на Инстаграм Со шармантни катчиња и внимателно одбрани детали, од растенија до перничиња и ст...
5 комплекси со базен во близина на Скопје (за бегство од летните горештини) На 10/20 километри од Скопје има локали кои барем на неколку часа ќе ви дадат чу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg