6 rooftop барови низ градовите во Македонија, кои воодушевуваат со погледот

Од спектакуларен поглед на Охридското Езеро во Охрид до совршена глетка долж реката Вардар во Скопје, rooftop баровите имаат посебна магија, зарем не?

5-rooftop-barovi-niz-gradovite-vo-makedonija-koi-voodushevuvaat-so-pogledot-01.jpg

Сакате ли локали кои ви нудат прекрасна панорамска глетка? Ако е така, тогаш овие идеи ќе ви се допаднат.

Од Скопје и Гевгелија до Охрид, ајде да направиме кратка фото-прошетка низ rooftop баровите во Македонија, на кои нормално најсилна страна им е погледот.

Поголемиот дел од нив се наоѓаат во склоп на хотели.

Кафето со ваков панорамски поглед е посебно доживување, зарем не?

Rooftop барови низ Македонија:

Sky Corner - Охрид

View this post on Instagram

A post shared by Sky Corner by Kabana Hotels Group (@skycorner__)

https://www.instagram.com/p/CH40aZ7H3rC/

View this post on Instagram

A post shared by Sky Corner by Kabana Hotels Group (@skycorner__)

SKY Hotel - Гевгелија

Hotel Arka - Скопје

https://www.instagram.com/p/CSsNVtjnA0J/

Roof Bar No.55 (во хотел DoubleTree by Hilton) - Скопје

Su Hotel - Охрид

DAMAST Coffe house & Shisha bar - Охрид

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Есенска идила во Скопје и Градски парк, низ објективот на инстаграмџиите Паднати лисја и безброј нијанси на портокалово и жолто – како изгледаат Скопје и...
На кафе и дневен весник во Sinatra Specialty Coffee: Уникатен локал во срцето на Скопје Ако сакате да го разлистате дневниот весник додека го пиете утринското кафе, как...
5 кул кафулиња со графити во Скопје Има нешто посебно во експлозијата од бои на графитите во Среќа Бар Фуд, зарем не...
Популарни плажи со бич-барови покрај Охридското Езеро што треба да ги посетите Кои бич барови и плажи работат ова лето? Каде би можеле да ги поминете деновите ...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg