6 rooftop барови низ градовите во Македонија, кои воодушевуваат со погледот

Од спектакуларен поглед на Охридското Езеро во Охрид до совршена глетка долж реката Вардар во Скопје, rooftop баровите имаат посебна магија, зарем не?

5-rooftop-barovi-niz-gradovite-vo-makedonija-koi-voodushevuvaat-so-pogledot-01.jpg

Сакате ли локали кои ви нудат прекрасна панорамска глетка? Ако е така, тогаш овие идеи ќе ви се допаднат.

Од Скопје и Гевгелија до Охрид, ајде да направиме кратка фото-прошетка низ rooftop баровите во Македонија, на кои нормално најсилна страна им е погледот.

Поголемиот дел од нив се наоѓаат во склоп на хотели.

Кафето со ваков панорамски поглед е посебно доживување, зарем не?

Rooftop барови низ Македонија:

Sky Corner - Охрид

SKY Hotel - Гевгелија

Hotel Arka - Скопје

Roof Bar No.55 (во хотел DoubleTree by Hilton) - Скопје

Su Hotel - Охрид

DAMAST Coffe house & Shisha bar - Охрид

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 локали за викенд релаксација, кои се доказ дека енотуризмот во Македонија е на одлично ниво Ако сте за вкусен оброк и чаша вино со поглед кон лозје во прекрасна природа, то...
6 кул мали локали во Скопје, каде ќе посакате да си направите фотка за на Инстаграм Со шармантни катчиња и внимателно одбрани детали, од растенија до перничиња и ст...
5 комплекси со базен во близина на Скопје (за бегство од летните горештини) На 10/20 километри од Скопје има локали кои барем на неколку часа ќе ви дадат чу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg