Симона Поповска како принцеза на раскошната прослава за првиот роденден на синчето (фото)

Во креација од познат македонски креатор, со торта на 3 ката, многу балони и мечиња и специјално дизајнирани држачи за салфетки, Симона Поповска (30) го прослави 1-иот роденден на синот Никола.

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-01.jpg

Пејачката и докторка Симона Поповска на крајот од месец март го прослави својот 30-ти роденден, а деновиве имаше уште поголем повод за славење – првиот роденден на синот Никола.

За оваа пригода Симона носеше раскошна креација од македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-10.jpg

Роденденската прослава беше со многу балони, мечиња, тематски изработени држачи за салфетки и што уште не.

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-03.jpg

„Не постои ниту еден ден во овие 365 дена во кои ти не нè насмеа. Господ е толку добар со нас што ни даде прекрасно момче како тебе.“

Фотографии од прославата:

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-09.jpg

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-07.jpg

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-06.jpg

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-05.jpg

simona-popovska-kako-princeza-na-raskoshniot-prv-rodenden-na-sincheto-foto-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Среќен втор роденден мој мал принц“ - Симона Поповска му го прослави роденденот на поголемиот син „Среќен втор роденден на мојот мал принц! Тешко ми е да поверувам колку брзо вре...
Симона Поповска го прослави 31-иот роденден во бело, со двата сина во раце: „Првпат славам со две пр... „Благословена сум што го славам мојот прв роденден со овие две прекрасни момчиња...
Горан Алачки ѝ слави роденден на саканата, Светлана Црнокрак блеска со холивудски гламур: Што прават... Горан Алачки го прослави 59-иот роденден на неговата сакана Марина, Кристина Дим...
Нова утринска снежна бајка на Попова Шапка среде јануари (фото) Скијачите и вљубениците во зима копнеат по снег годинава, но ски центрите како м...
Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Фото-галерија од посетителите на Златна бубамара 2023 Салата беше преполна, некои внимателно слушаа, други се смееја на одличните шеги...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg