Масовна видео продукција и екипа ја претворија Автокоманда во филмски сет

Топлите летни денови веќе подранија, но оваа мајска сабота во Скопје нешто сосема ново ја промени дефиницијата за што е навистина жешко.

masovna-video-produkcija-i-ekipa-ja-pretvorija-avtokomanda-vo-filmski-set-01.jpg

На бензинската станица ОКТА во Автокоманда, масовна видео продукација и екипа, од досега невиден размер виден кај нас, го претворија главниот град во професионален и совршено синхронизиран филмски сет. Несекојдневното случување привлече голем број на присутни, кои изненадени од она што ги опкружуваше, се двоумеа дали сè уште се наоѓаат во Скопје или пак во Скопјевуд.

masovna-video-produkcija-i-ekipa-ja-pretvorija-avtokomanda-vo-filmski-set-06.jpg

Ноќта под скопското небо, беше осветлена од бројни светла, камери и дрон, од навидум најнова технологија, а разиграна од неочекуваниот голем број на млади статисти и 10 танчери, кои ја придружуваа пејачката Лара Иванова во ритамот на звучни модерни битови. Тие беа пропратени со најразлични модели на уникатни автомобили, мотори, тротинети, коишто ја обоија вечерта со колоритна забавна атмосфера и примамлива музика, најавувајќи ја можноста дека набрзо може да се очекува нов видео спот и песна.

masovna-video-produkcija-i-ekipa-ja-pretvorija-avtokomanda-vo-filmski-set-02.jpg

Мистеријата за какво ремек дело на Лара станува збор, сè уште не е откриена.

masovna-video-produkcija-i-ekipa-ja-pretvorija-avtokomanda-vo-filmski-set-04.jpg

Би можело да ве интересира:

Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...
Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...
Градскиот парк во Скопје е розова пролетна бајка (фото) Инстаграмџиите не можат да се наситат од пролетната атмосфера во Градскиот парк....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg