5 комплекси со базен во близина на Скопје (за бегство од летните горештини)

На 10/20 километри од Скопје има локали кои барем на неколку часа ќе ви дадат чувство дека сте некаде на одмор. Коктел покрај базен на пеколно топол ден, звучи како добра идеја, зарем не?

5-kompleksi-so-bazen-vo-blizina-na-skopje-za-begstvo-od-letnite-goreshtini-01.jpg

Пеколно високите температури и вжештениот асфалт во Скопје, сигурно и вам ве инспирираат за викенд бегство.

Некогаш за тоа совршени се локалите со зеленило, но кога тоа не помага, тука се комплексите со базен во близината на Скопје.

Од селото Кучково и Петровец до населбата Драчево, каде има ваков тип на локали?

Доколку сте фан на базени, ќе уживате таму, а доколку не сте, тогаш се добра идеја за уживање во кафе во поинаков амбиент.

Kомплекси со базен во близина на Скопје (пред да одите мора да проверите дали функционираат сезонава):

Bocca Di Lupo by Hotel Mirror

Pool Bar & Restaurant Oasis

Етно село Златно буре - Кучково - поточно бар „Golden Barrel“

Hotel New Star 5*

ALKA Complex - Скопје (проверете дали функционира сезонава)

Прочитајте и 7 локали во Скопје со зеленило, кои се совршени за „викенд бегство“ (иако останувате во градот)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 локали во Скопје каде ќе ви послужат десерти ремек-дела Слатко совршенство на чинија е премалку за да се опишат овие десерти ремек-дела....
7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа Уживање среде зеленило во сенка од стотици години стари дрвја, додека температур...
Рај за сите вљубеници во пиво: 6 локали во Скопје со најголем избор на пива Ги обожаваме пивата со македонско сонце, но и пиво од Чешка и Германија секогаш ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg