5 бич барови во Дојран (за комплетна релаксација покрај Дојранското Езеро)

Од совршените инстаграмџиски катчиња на бич барот Фук-Так до природната сенка на дел од лежалките од бич барот Re-Form, ајде за миг да отпатуваме во Дојран... Кафе или коктел покрај Дојранското Езеро секогаш е добра идеја, нели?

5-bich-barovi-vo-dojran-za-kompletna-relaksacija-pokraj-dojranskoto-ezero-01.jpg

Кафе на мирно утро покрај Дојранското Езеро или пак коктел среде џагор напладне во ек на сезона, за каква опција сте вие?

Дојран е одлично место за полнење на батериите, а нè радува што сè повеќе се вложува во изгледот на бич баровите таму.

Почнува да се инвестира во лежалки, чадори, но и инстаграмџиски катчиња, а лидер во тоа е бич барот Фук-Так. Потоа, тука е и базенот покрај езеро во склоп на хотел Романтик, како и бич барот Re-Form кој нуди дури и природна сенка, односно лежалки под дрво.

Дел од бич баровите во Дојран:

Бич бар Фук-Так

Хотел Романтик

Хавана бич бар

Бич Бар Re-Form

Алекс бич

 

Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
6 места во Скопје со чиа пудинзи кои прво се сликаат, па се јадат Чиа пудингот одлично се вклопува во изговорот „немам време да појадувам,“ па веќ...
Браво! Две наши девојки со корисни совети како Македонија да биде поздраво и поубаво место за живот „Еден ден пред врата ги најдов патиките на мојот партнер, спремни за нивната фин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg