Елена Ристеска, Анастасија Ражнатовиќ: Македонски и регионални дами на кои внуците им се омилено друштво

„Има едно детенце. Ми го украде срцето и ме вика тетка“, оваа фраза дефинитивно важи за овие славни дами. На Елена Ристеска слабост ѝ е внуката Делфина, а на Анастасија Ражнатовиќ внукот Жељко...

jelena-spendjarska-anastasija-razhnatovikj-makedonski-i-regionalni-dami-na-koi-vnucite-im-se-omileno-drushtvo-01.jpg

Врската помеѓу тетката и внуците е уникатна и не се опишува со зборови.

Тетката е некој тип на забавна мајка, онаа на која можете да ѝ кажете сè и секогаш и онаа која за внуците срцето го дава.

Во улогата на тетка особено уживаат некои наши и регионални славни дами.

Тие им се најдобрите другари на своите внуци/внуки и со задоволство слободното време им го наменуваат ним.

Македонски и регионални дами на кои внуците им се омилено друштво:

Јелена Спенџарска (со ќерките на сестра ѝ)

Елена Ристеска (со Делфина, ќерката на сестра ѝ)

Тијана Дапчевиќ (со Хана, ќерката на сестра ѝ Тамара Тодевска, како и со малиот Дарен, кој не е на фотките)

Анастасија Ражнатовиќ (со 2-годишниот син на брат ѝ Вељко Ражнатовиќ)

Наташа Беквалац (со внукот, синот на сестра ѝ Кристина Беквалац - на фотографиите е и нејзината помала ќерка Катја)

 

Би можело да ве интересира:

Македонски локал покрај река со совршено дворче - шарени чадори, 440 петунии (фото) Во дворчето на овој наш локал е вложено многу време и љубов и има неверојатни 44...
Македонски пар собираше донации на свадбата, наместо цвеќе, за да платат сметки за струја на загрозе... „Одлучивме да направиме скромна забава. Кога почнавме со самата организација за ...
Кои македонски дами го искористија јули 2022 за одмор на море (и на која дестинација)? Јелена Спенџарска не може да се насити од природната убавина на Хрватска, а Адел...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg