„Оревче“ - најкул плажата во Охрид, низ објективот на инстаграмџиите

Со доминација на релаксирачката зелена боја, но и дневни и ноќни забави со диџеј, плажата „Оревче“ дефинитивно треба да ја ставите на вашата листа за летово.

orevche-najkul-plazhata-vo-ohrid-niz-objektivot-na-instagramdjiite-01.jpg

Со доминација на зелената боја, релаксирачка атмосфера, но и кул дневни и ноќни забави, плажата „Оревче“ во Охрид дефинитивно е едно од омилените места на посетителите.

По некој графит, природна сенка од дрвја, но и живописен поглед при симнувањето до неа ја прават оваа плажа уникатно доживување.

Студено пиво и партија табла на „Оревче“ ова лето? А зошто да не!

Всушност, станува збор за плажата Градиште 4.

orevche-najkul-plazhata-vo-ohrid-niz-objektivot-na-instagramdjiite-02.jpg

Плажата „Оревче“, низ објективот на инстаграмџиите:

https://www.instagram.com/p/CDMRk_dJ8h2/

https://www.instagram.com/p/BlYciZ0HmM-/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Какви се цените во Охрид ова лето 2022? Колку чини нескафе на плажа во Охрид, пиво или пица? Неодамна го посетив македон...
Англиски блогери по посетата на Македонија: „Дали на Балканот ќе гладувате ако сте веган?“ „Ако сте вегани и патувате низ Балканот, обидете се да најдете сместување на мес...
Искрен приказ на мајка од Охрид: Мојата дневна соба за на Инстаграм vs. во реалноста кога имате мало... „Дневната соба која до пред 2 години често ја гледавте (во совршено издание) на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg