Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Братот на Јана Серaфимова е наш успешен фудбалер - за кој клуб игра Никола Серафимов? (фото)

Младиот и надежен фудбалер Никола Серафимов моментално поради фудбалските ангажмани живее во Унгарија, но тој беше тука за големиот ден на својата сестра, спортската новинарка Јана Серафимова.

bratot-na-jana-serfimova-e-nash-uspeshen-fudbaler-za-koj-klub-igra-nikola-serafimov-foto-01.jpg

Спортската новинарка Јана Серафимова споделувајќи свадбени фотографии со својот брат напиша дека тоа е неговиот единствен слободен викенд од фудбалските обврски и дека е пресреќна што е со неа на нејзиниот голем ден.

bratot-na-jana-serfimova-e-nash-uspeshen-fudbaler-za-koj-klub-igra-nikola-serafimov-foto-02.jpg

bratot-na-jana-serfimova-e-nash-uspeshen-fudbaler-za-koj-klub-igra-nikola-serafimov-foto-03.jpg

Никола Серафимов е дел од македонската фудбалска репрезентација, а моментално игра за клубот ZTE FC во Унгарија.

https://www.instagram.com/p/Cb5IEksMc3q/?hl=en

На својот Инстаграм профил одвреме навреме споделува фотографии од неговите фудбалски ангажмани, но и патувања.

Јана во една пригода, пресреќна што го пречекала на аеродром, за својот брат напиша емотивна објава.

„1000000000 саати мака, за 5 непроценливи минути среќа, ко на сликава.

Празник, кога Кољо е дома.“

https://www.instagram.com/p/CbVZenZMz0i/?hl=en

Во август 2021 година таа му посвети и објава за успесите во спортската кариера:

„Чувството е незаменливо кога сам се бориш за секој следен чекор во животот и кариерата.
Те сакам братче мое и се гордеам со тебе! 

Прв повик во А Македонска фудбалска репрезентација.“

https://www.instagram.com/p/CSwF0EusdYo/?hl=en

Јана, по свадбата, со нејзиниот сопруг Горан Петровски отиде на свадбено патување во Грција.

https://www.instagram.com/p/CfG1BFfMGpz/?hl=en

Дел од фотографиите на Јана со Никола Серафимов:

https://www.instagram.com/p/CeeJ6TMMy3a/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CcsfkGRsbIY/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CbgN9nKsuKe/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CbVZenZMz0i/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CYH_OKvsXz6/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CQTdgIxrIBS/?hl=en

https://www.instagram.com/p/CJqwrugL5T9/?hl=en

https://www.instagram.com/p/B_ArHlLn9_I/?hl=en

Дел од Инстаграм фотографиите на Никола Серафимов на следната страна...Би можело да ве интересира:

Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Туна Сејдиу на патување во Дубаи со двете деца - восхитена од највисокото панорамско тркало на свето... 36-годишната пејачка ужива со двата сина во Дубаи, со чаша шампањ и поглед кон н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg