Братот на Јана Серaфимова е наш успешен фудбалер - за кој клуб игра Никола Серафимов? (фото)

Младиот и надежен фудбалер Никола Серафимов моментално поради фудбалските ангажмани живее во Унгарија, но тој беше тука за големиот ден на својата сестра, спортската новинарка Јана Серафимова.

bratot-na-jana-serfimova-e-nash-uspeshen-fudbaler-za-koj-klub-igra-nikola-serafimov-foto-01.jpg

Спортската новинарка Јана Серафимова споделувајќи свадбени фотографии со својот брат напиша дека тоа е неговиот единствен слободен викенд од фудбалските обврски и дека е пресреќна што е со неа на нејзиниот голем ден.

bratot-na-jana-serfimova-e-nash-uspeshen-fudbaler-za-koj-klub-igra-nikola-serafimov-foto-02.jpg

bratot-na-jana-serfimova-e-nash-uspeshen-fudbaler-za-koj-klub-igra-nikola-serafimov-foto-03.jpg

Никола Серафимов е дел од македонската фудбалска репрезентација, а моментално игра за клубот ZTE FC во Унгарија.

https://www.instagram.com/p/Cb5IEksMc3q/?hl=en

На својот Инстаграм профил одвреме навреме споделува фотографии од неговите фудбалски ангажмани, но и патувања.

Јана во една пригода, пресреќна што го пречекала на аеродром, за својот брат напиша емотивна објава.

„1000000000 саати мака, за 5 непроценливи минути среќа, ко на сликава.

Празник, кога Кољо е дома.“

Во август 2021 година таа му посвети и објава за успесите во спортската кариера:

„Чувството е незаменливо кога сам се бориш за секој следен чекор во животот и кариерата.
Те сакам братче мое и се гордеам со тебе! 

Прв повик во А Македонска фудбалска репрезентација.“

Јана, по свадбата, со нејзиниот сопруг Горан Петровски отиде на свадбено патување во Грција.

Дел од фотографиите на Јана со Никола Серафимов:

Дел од Инстаграм фотографиите на Никола Серафимов на следната страна...Би можело да ве интересира:

Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg