Бајковита забава по повод 3-ти роденден на девојче од Скопје - со тема „Прасето Пепа“ (фото+видео)

Со шарени балони и колачиња со „Прасето Пепа“, малата модна инфлуенсерка Фрида го славеше својот 3-ти роденден.

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-01.jpg

Фрида е еднa од најпознатите мини инфлуенсерки во Македонија, која воодушевува со нејзината харизма и уникатен стил. Таа вчера (26.06) наполни 3 години, а по тој повод имаше бајковита роденденска прослава со тема „Прасето Пепа“.

Инстаграм профилот на Фрида има околу 10.000 следбеници, а го води нејзината мајка.

Денес таму осамнаа фотографии и видеа од вчерашната детска забава, а декорацијата е во пастелни бои, со многу балони и низа внимателно избрани детали.

Фрида за оваа пригода е облечена во розово-виолетово фустанче со панделка.

Како изгледаше нејзината роденденска прослава:

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-08.jpg

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-07.jpg

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-06.jpg

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-05.jpg

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-04.jpg

bajkovita-zabava-po-povod-3-ti-rodenden-na-devojche-od-skopje-so-tema-praseto-pepa-foto-video-03.jpg

Прочитајте повеќе за Фрида - 2-годишно девојче од Скопје е мала модна икона на Инстаграм (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојче од Македонија успешно ги копира аутфитите на славните дами (фото) Кога има креативност, тогаш има и забава и интересни резултати. Креативни мајка ...
Бајковит 3-ти роденден во Крива Паланка со многу балони и модно усогласени мајка и син (фото) Роденденска забава со торта на два ката со диви животни и многу балони, но и со ...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg