Бајковит 3-ти роденден во Крива Паланка со многу балони и модно усогласени мајка и син (фото)

Роденденска забава со торта на два ката со диви животни и многу балони, но и со мајка која блеска и е модно усогласена со синчето на неговиот 3-ти роденден.

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-01.jpg

Грета Величковски од Крива Паланка е мајка на 2 дечиња, ќерката Каја има 8 години, а нејзиното синче Иван деновиве го прослави својот 3-ти роденден.

Таа на малиот Иван му организираше роденденска забава со тема „диви животни“ и како што ни открива Грета, тоа било лично негова желба.

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-15.jpg

Со многу балони, хармонична палета на бои и торта со диви животни, фотографиите од роденденската прослава изгледаат навистина бајковито.

Грета и Иван се модно усогласени, а во сличен стил е и нејзината наследничка Каја.

Роденденската забава на малиот Иван:

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-12.jpg

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-11.jpg

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-08.jpg

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-14.jpg

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-16.jpg

bajkovit-3-ti-rodenden-vo-kriva-palanka-so-mnogu-baloni-i-modno-usoglaseni-majka-i-sin-foto-13.jpg

Повеќе фотографии на следната страна....Би можело да ве интересира:

Бајковита забава по повод 3-ти роденден на девојче од Скопје - со тема „Прасето Пепа“ (фото+видео) Со шарени балони и колачиња со „Прасето Пепа“, малата модна инфлуенсерка Фрида г...
Бајковита свадба на пар од Македонија во Ватикан, со благослов од Папата Франциск – први на Балканот... Ива и Антонио велат дека католичката венчавка навистина е иста како и на филмови...
Автентична фотосесија на пар од Ресен на овоштарник со јаболка во Преспа, по повод роденден (фото) „Фотосесијата ја организирав за неговиот 23-ти роденден затоа што во Преспа сега...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg