Аделина Тахири и сопругот како излезени од модно списание – по луксузниот одмор во Грција, уживаат во Албанија (фото)

Бодрум, Албанија, Миконос, Парос, луксузна јахта, скапи ресорти, забави на плажа, брендирани модни парчиња – Аделина Тахири изгледа како да е на бесконечен одмор летово. Со сопругот објавува вљубени фотки во модно усогласени изданија, а со неа често е и нејзината сестра, прекрасната Диана.

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-01.jpg

Судејќи по фотките на Инстаграм, се чини дека Аделина Тахири цело лето го помина на плажа и вистински ужива во задоволствата на животот.

Подолг период таа престојуваше на грчкиот остров Миконос, од каде објавуваше фотки од плажа и од луксузна јахта, а моментално се во Албанија. 

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-02.jpg

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-03.jpg

На летните патувања ја придружува и нејзиниот сопруг Серјожа, со кого објавува фотки од модно усогласени комбинации, на кои изгледаат вљубено и како излезени од списание.

Бикини со кристали, рачно изработени шешири и фустани во бохо стил, скапи модни додатоци – секое појавување на синооката убавица е уникатно и впечатливо, независно дали е за на плажа, за забава или прошетка низ популарните туристички места.

Како Аделина го поминува летото, низ Инстаграм фотки:

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-04.jpg

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-05.jpg

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-06.jpg

adelina-tahiri-i-soprugot-kako-izlezeni-od-modno-spisanie-po-odmorot-vo-grcija-uzhivaat-vo-albanija-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Аделина Тахири за роденденот е во Монако со сопругот - подарок Hermes чанта, прослава во раскошен ло... Аделина Тахири го слави 30-тиот роденден со роденденско патување во Монте Карло ...
Аделина Тахири доби стотици рози и низа подароци од сопругот за Валентајн - славеа во скопски локал Многу рози, балони во форма на срце, парфем Tiziana Terenzi, чанта BVLGARI и што...
Aделина Тахири во смели бикини ужива на плажа во Турција (фото) Атрактивната пејачка Аделина Тахири, која со фризурата малку потсетува на светск...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg