Елеонора Миљковиќ, македонската ријалити ѕвезда, со раскошна свадба: „Имав торта висока 3 метри, две венчаници и виолини“

„Свадбата ми изгледаше бајковито токму така како што си замислував. На самиот влез гостите беа дочекани со музика од виолини. Тортата беше висока три метри и беше направена од природно и вештачко цеќе, но имаше и дел од неа кој се јадеше. Покрај неа, имавме уште 3 помали торти…“, раскажува Елеонора Миљковиќ за CRNOBELO.com.

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini1-01.jpg

Елеонора Миљковиќ, Македонката која стана позната по учеството во српското ријалити шоу „Задруга“, направи раскошна свадба викендов со својот сакан Чедо.

Свадбата беше во еден скопски локал, a присуствуваа повеќе од 300 гости.

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini4-04.jpg

Елеонора открива детали од свадбата за CRNOBELO.com:

„Свадбата ми изгледаше бајковито токму така како што си замислував. На самиот влез гостите беа дочекани со музика од виолини.

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini7-07.jpg

Носев две венчаници, кои беа навистина впечатливи и со многу детали, според мој вкус. Венчаниците се дело на дизајнерот Валдрин Саити.

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini15-15.jpg

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini8-08.jpg

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini-004.jpg

За шминката и фризурата беше задолжено познато студио од Албанија, од каде за мене беа испратени луѓе специјално во Македонија. Врвните професионалци од студиотот ‘Arabic Salon Orient’ пред една седмица добија награда за најдобри мејкап артисти во светот.“

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini5-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бајковита свадба на пар од Скопје - невестата во раскошна венчаница, младоженецот во розов костум и ... „Во брак сме скоро две години, но поради пандемијата, плановите за свадба малку ...
Ребека ја испеа „Обиди се“, Куку Леле - „Постела рози“ - Кои ѕвезди ни ја разбудија носталгијата од... На концертот ечеа „Ноќна Кралица“, „Спаси ме“, „Фројд е жив“, „По навика“, „Скоп...
Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Македонската инфлуенсерка Никица Ацева откри дека очекува бебе со фотосесија на плажа со партнерот Во бел фустан со саканиот на плажа и со нивниот миленик, Никица Ацева откри: „Ср...
Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg