Елеонора Миљковиќ, македонската ријалити ѕвезда, со раскошна свадба: „Имав торта висока 3 метри, две венчаници и виолини“

На свадбата имавме 3 фотографи.

 eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini2-02.jpg

Тортата беше висока три метри и беше направена од природно и вештачко цеќе, но имаше и дел од неа кој се јадеше. Покрај неа, имавме уште 3 помали торти.

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini-001.jpg

На главната маса имавме и печено прасе, а имаше и трубачи на чело со Џељо Дестановски, кои направија атмосферата да кулминира.

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini-003.jpg

За целовечерната музичка програма беа задолжени Иван Јованов и Либеро Бенд.“

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini3-03.jpg

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini9-09.jpg

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini6-06.jpg

eleonora-miljkovikj-makedonskata-rijaliti-dzvezda-so-raskoshna-svadba-imav-torta-visoka-3-metri-dve-venchanici-i-violini10-10.jpg

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Македонската Барби со совршени фотографии од одморот во Грција (фото) Од впечатливи костими за капење до бели, куси летни фустанчиња, Калтрина изгледа...
Антониа Гиговска во најелегантното издание досега - блеска во раскошна тоалета на настан (фото) Без накит, но со фустан кој говори сам за себе доволно, Антониа Гиговска блесна ...
Се омажи сестрата на Натали Грубовиќ – уникатна невеста во кусо фустанче со балетанки Со кусо светкаво фустанче и балетанки, Марија Грубовиќ му кажа „да“ на својот из...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg