Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Лила Филиповска имаше свето крштевање во водите на реката Јордан: „Никогаш не сум се чувствувала поблиску до Бог“

Лила Филиповска деновиве е на патување во Јордан, а по тешкиот период за кој таа зборуваше дека го преживеала, водителката покажа дека имала и свето крштевање во водите на реката Јордан, односно во водите каде бил крстен и Исус Христос и дека се чувствува прекрасно.

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-01.jpg

Лила Филиповска ја искористи посетата на Јордан за да се крсти во водите на реката каде бил крстен и Исус Христос од страна на Јован Крстител.

Таа сподели неколку фотографии на социјалните мрежи до кои напиша:

„Како вистинска христијанка и верник денес ми се исполни една дамнешна желба… Крштевање во светите води на реката Јордан, местото каде Јован Крстител го крштевал Исус. Никогаш посреќна, никогаш поблиску до Бог. Да правиме добри дела и да шириме љубов.“

Инаку, таа на Инстаграм Стори сподели неколку кратки видеа во кои се гледа како влегува во водата и се крштева.

„Дојдовме на реката Јордан, а ова е нешто што задолжително морате да го имате ако сакате да се крстите“ - рече таа и покажа на белата наметка што ја носеше додека влезе во водите на реката.

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-02.jpg

Инаку, интересно е што од другата страна на брегот се наоѓа Израел, а водата на оваа света река ги дели двете држави Израел и Јордан.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-03.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-04.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-05.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-07.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-09.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-11.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-14.jpg

lila-filipovska-imashe-sveto-krshtevanje-vo-vodite-na-rekata-jordan-nikogash-ne-sum-se-chuvstvuvala-poblisku-do-bog-15.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Лила во пустината Вади Рум, Дарко Велковски и Тамара во Рим: Што прават македонските ѕвезди деновиве... Фудбалерот Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна уживаат во Рим, а па...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg