Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Уникатен роденден на 24-годишна девојка од Скопје – цветен аранжман, впечатлив фустан (фото)

„Роденденот немаше посебна тема, веројатно е хибрид спој од одредени нешта кои што периодов ме инспирираат. Целиот простор го украсив со цвеќиња и свеќи, замислата ми беше - интимен роденден со најблискиот круг на луѓе, мала вечера од различни мезиња...“, споделува Аника Иловска од Скопје за CRNOBELO.com.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-01.jpg

Аника Иловска од Скопје, која работи во IT хаб, како и во студио со нејзиниот партнер, го прослави својот 24-ти роденден во локал во Скопје со специфичен стајлинг, уникатна храна и обрнато големо внимание на деталите, како картички, свеќи и цвеќе.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-15.jpg

За нејзиниот роденден Аника споделува за CRNOBELO.com:

„Со побуда за мало одбележување од интимен карактер дојдов до спонтано решение да креирам сопствен амбиент во еден локал во Скопје, кој ми се допаѓа затоа што има своја енергија и сопствена естетика, како и личен печат.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-08.jpg

Ми беше дозволено сама да модулирам според моите замисли и да го изразам моето чувство за естетика.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-03.jpg

Сметам дека креативноста ми е силна страна.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-19.jpg

Можеби повеќе од една година дена посетував приватни часови за шиење, каде што ја изразував својата креативна визија преку дизајн.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-04.jpg

Роденденот немаше посебна тема, веројатно е хибрид спој од одредени нешта кои што периодов ме инспирираат.

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-18.jpg

Целиот простор го украсив со цвеќиња и свеќи, замислата ми беше - интимен роденден со најблискиот круг на луѓе, мала вечера од различни мезиња што ги спремаа на лице место на отворена кујна и скромна селекција на десерти што вообичаено ги преферирам.“

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-09.JPG

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-16.jpg

unikaten-rodenden-na-24-godishna-devojka-od-skopje-pokani-cveten-aranzhman-vpechatliv-fustan-foto-10.JPG

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Девојка од Скопје: „Имам 34 години, имав потреба од плус финансии и мијам садови во кафеана - од раб... Кога сите би биле вака храбри и искрени, Македонија би била подобро место за жив...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Инфлуенсерка од Свети Николе си приреди тематски 24-ти роденден - торта со сончогледи, впечатлив фус... „Темата на роденденот ја одбирам сама, а фокусот е на бојата што во тој момент м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg