Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даниел Кајмакоски откри дека се венча со саканата: „Ти си сè она што некогаш сум го барал“

Даниел Кајмакоски откри дека се венча со неговата сакана, а засега не е познато дали парот направил свадба.

daniel-kajmakoski-otkri-deka-se-venchal-so-sakanata-ti-si-se-ona-shto-nekogash-sum-go-baral-01.jpg

Со објава на Инстаграм Стори, Даниел Кајмакоски сподели дека стапил во брак со неговата сакана.

На фотографијата, пејачот позира со новата сопруга, а за пригодата избрал црн костум, во комбинација со кошула. Од фотката се гледа дека неговата нова сопруга носи сако и кошула.

daniel-kajmakoski-otkri-deka-se-venchal-so-sakanata-ti-si-se-ona-shto-nekogash-sum-go-baral-02.jpg

Не е познато дали парот направил свадба, а засега пејачот нема споделено повеќе фотки или други информации.

Претходно пејачот беше во брак со Кристина Димитри, а не е познато колку точно време е заедно со сегашната сопруга. Тој ги сподели првите заеднички фотки со неа во септември минатата година.

Околу еден месец подоцна, тој сподели уште една објава, а во описот истакна:

„Ти си сè она што некогаш сум го барал“.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Мики и Светлана, Силви и Влатко – Кои македонски парови имаат најдолга љубовна приказна? Маја и Дарко Панчеви, Ленче Дедејска и Горан Кукиќ, Зуица Лазова и Наум Петрески...
Лила Филиповска за првпат се појави на настан со кратка коса – блеска со самодоверба и елеганција, п... Лила продефилира на Саемот за венчавки во црна тоалета со висок шлиц и за првпат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg