8 македонски едукативни профили кои треба да ги заследите на Инстаграм (ќе ви бидат од помош)

Наше, а светско – би се рекло кога некој Македонец прави успеси, но и кога својата работа ја прикажува на трендовски начин. Низ социјалните мрежи може да се пофалиме и со македонски профили кои шират едукација на сосема нов начин по текот на светските трендови. 

nasi-i-moderni-makedonski-edukativni-profili-koi-treba-da-gi-zasledite-01.jpg

Овие профили се одлична мотивација да се научи нешто плус, но и пример за да се охрабрат и другите за овој начин на „онлајн“ креирање.

Издвоивме неколку профили на македонски јазик од Инстаграм, чии сопственици несебично го делат своето знаење - секој во својата професија:

Доктор Горан – теми од областа на медицината

Магнолија – нега за кожа

https://www.instagram.com/p/Ck_jeR0LlNT/

Dea education – содржини со англиски јазик

View this post on Instagram

A post shared by Andrea Jankovikj | Business English Courses (@dea.education)

Лекторката – македонски јазик, правилно пишување и говорење

Уште 4 профили на следната страница...Би можело да ве интересира:

Македонски доктори со впечатлив моден стил - Врвни професионалци кои се грижат за изгледот Иако изгледаат впечатливо во униформа, многу македонски доктори пленат и кога ќе...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
3 симпатични кафулиња во Скопје со игротека Родителите имаат ретка можност за „раат кафе“ во оние места кои нудат нешто плус...
Популарни плажи со бич-барови покрај Охридското Езеро што треба да ги посетите Кои бич барови и плажи работат ова лето? Каде би можеле да ги поминете деновите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg