Сашко Коцев и Јелена Јованова ги играат главните улоги во словенечки филм - блескаат на премиерата (фото)

Тие се наши, а светски - Сашко Коцев и Јелена Јованова Периќ се главни ѕвезди во словенечка комедија. Погледнете како мина промоцијата во Словенија...

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-01.jpg

Нашите Сашко Коцев и Јелена Јованова Периќ се во главните улоги на словенечкиот филм „Nekaj sladkega“ (Нешто слатко), кој вчеравечер (05.02) доживеа премиера во Љубљана, Словенија.

Сашко и Јелена блескаат на премиерата во елегантно издание.

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-03.jpgфото: Фејсбук Сашко Коцев

Станува збор за филм кој е романтична комедија со многу пресврти и забавни случки, во кој има и маркетинг гуру од Македонија.

Сашко во ова филмско остварување има и улога на копродуцент и како косценарист.

Во филмот се појавува и македонскиот актер Александар Микиќ.

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-02_1.jpg

Атмосферата на промоцијата:

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-16.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-17.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-18.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-14.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-02.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-15.jpg

Кадри со нив од филмот:

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-13.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-09.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-05.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-07_1.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-06_1.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-05_1.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-04_1.jpg

sashko-kocev-i-jelena-jovanova-vo-glavnite-ulogi-na-slovenski-film-bleskaat-na-premierata-foto-03_1.jpg

С. С. | Црнобело / фото: Инстаграм

Би можело да ве интересира:

„Грдосијо, провинцијалко“ – Јелена Спенџарска опоменува за лошите коментари на социјалните мрежи и ш... „Некогаш ќе прочитам некој лош коментар кој што сте го оставиле за мене на некој...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg