Модата на Златна бубамара на популарноста 2023 (фото)

Од елеганцијата на Блага Петреска и Ирена Спировска до сексапилот на Кристина Димитри - што видовме на моден план на Златна бубамара 2023?

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-01.jpg

Вчеравечер (16 март) се одржа 26-тото издание на најкултната манифестација кај нас, Златна бубамара на популарноста 2023, во спортската сала Борис Трајковски, а таму покрај многу насмевки, видовме и впечатливи модни изданија од македонските познати личности.

Од елегантните Блага Петреска и Ирена Спировска на сцената, и тренди аутфитот на Лара Иванова, до сексапилната Кристина Димитри во публиката.

Потоа, од црниот елегантен фустан на Вера Мештеровиќ и коктел фустанот на Милена Антовска во публиката до кул изданијата на Атанас и Тино во улога на домаќини.

Модата на Златна бубамара 2023:

Лара Иванова

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-16.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-14.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-13.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-12.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-38.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-37.jpg

Блага Петреска

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-20.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-07.jpg

Ирена Спировска

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-36.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-19.jpg

Сара Мејс и Кали

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-09.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-27.jpg

Марија Васиќ

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-18.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-11.jpg

modata-na-zlatna-bubamara-na-popularnosta-17.jpg

Уште 5 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Враќањето на Сашко Коцев и Врчак пречекано со овации - Како си поминавме на Златна Бубамара '24? Сашко Коцев по една година се врати на сцената на „Бубамара“ и откри се сликал з...
Импресивен настап на Дац и Александар на Златна Бубамара ’24 – Заслужено добија награда за „Дуо на г... „Ова дуо ќе продолжи да носи љубов насекаде со нашиот познат љубовен пасош“, вел...
Доминираa црни и црвени аутфити: Модата на Златна Бубамара 2024 (фото) Андријана Јаневска и Вера Мештеровиќ блеснаа во впечатливи црвени тоалети, Марја...
Низ публиката на Златна Бубамара 2024 (фото) Златна Бубамара е чиста емоција, вистинско уживање за сите генерации, непресушен...
Познатите парови на Златна Бубамара '24: Тамара и Лука, Наум и Зуица Водителката Ирена Спировска дојде со долгогодишниот партнер Душко Исајловски, на...
ДНК собраа 690.000 денари од лицитацијата на Златната Бубамара за лекување на Леонид „Митрески Кирче од Охрид за 250.000 денари ја доби статуетката од Златна Бубамар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg