Нови филмови кои со огромно нетрпение ги очекуваме во есен 2018


Нови филмови кои со огромно нетрпение ги очекуваме во есен 2018

Филмската есен е на прагот. Од септември до ноември жедно ги очекуваме најновите наслови, особено оние кои се вбројуваат во најголемите филмски фанатици.

Novi-filmovi-koi-gi-ocekuvame-ovaa-esen-01.jpg

А новата филмска сезона дефинитивно нуди од сè по нешто за сечиј вкус – крими, мистерија, трилер, биографија, романса и филм работен според популарен стрип.

Што ќе гледаме оваа есен?

A Simple Favor

Стефани е мајка која има свој блог. Таа започнува дружба со Емили која брзо станува нејзината најдобра пријателка. Но, Емили мистериозно исчезнува од малиот град, а Стефани ја започнува потрагата по пријателката.

Mandy

Дали ова е филмот кој ќе го врати сјајот на кариерата на Николас Кејџ? Тој го глуми Ред Милер, вдовец кој е во потрага по водачот на садистичка религиозна секта, главните виновници за смртта на неговата сакана сопруга.

The House with a Clock in Its Walls

Луис е 10-годишно момче кои оди да живее во куќата на неговиот вујко. Но, куќата е мрачна и необична, а од нејзините ѕидови одекнуваат звуци од стрелки на часовник. Кога момчето случајно ќе ги разбуди мртвите, малото заспано гратче живнува и открива таен свет на вештерки и волшебници.

Venom

Долго очекуваниот филм работен според стрипот на Марвел го прикажува Venom, алтер-егото на Еди Брок кој откако ќе се стекне со супер моќи на трансформација е принуден да ја открие својата лоша страна со цел да го спаси сопствениот живот.

A Star is Born

Добро познатата холивудска приказна го доживува својот трет римејк, во кој се појавуваат Бредли Купер и Лејди Гага. Али е талентирана музичарка и актерка која ќе доживее успех и слава со помош на својот ментор Џексон, поранешна ѕвезда кој се бори со алкохолизмот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате в... Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
Филмска магија на 56 години - Најдобрите филмови со Том Круз Тешко е да се поверува дека Том Круз има 56 години, нели? Американскиот актер е ...
Филмови кои ќе ви го стопат срцето Романтични, но не лигави. Ова е листата на филмови кои ќе ви го стопат срцето и ...