25 години по победата на „Макфест“, Јован Јованов со Пајак сними нова верзија на хитот „Магија“

Откако Јован Јованов и групата „Магија“ победија на Макфест 1998 со истоимената песна „Магија“, тој сега ја преработи заедно со еден од најпопуларните млади пејачи кај нас, Пајак.

25-godini-po-pobedata-na-makfest-jovan-jovanov-i-pajak-snimija-nova-verzija-na-hitot-magija-01.jpg

Христијан Настески - Пајак и продуцентот Јован Јованов, заедно го препеаја хитот „Магија“, кој беше победничката песна на Макфест во 1998 година.

Ова е првпат Јован да пее по 14 години пауза.

25-godini-po-pobedata-na-makfest-jovan-jovanov-i-pajak-snimija-nova-verzija-na-hitot-magija-014.png

Тој во меѓувреме работеше само како композитор и продуцент.

25-godini-po-pobedata-na-makfest-jovan-jovanov-i-pajak-snimija-nova-verzija-na-hitot-magija-02.jpg

„Се надеваме дека овој дует ќе биде едно убаво освежување за македонската музичка сцена, но и поттик за нови песни за во иднина“, вели Јован.

Новиот аранжман на песната го направи братот на Јован, Иван Јованов - Ивајо.

25-godini-po-pobedata-na-makfest-jovan-jovanov-i-pajak-snimija-nova-verzija-na-hitot-magija-03.jpg

Песната и спотот ги промовира „Урбан рекордс“. Во видеото се вклучени снимки и од оригиналниот настап на групата „Магија“ од Макфест 1998, а се појавува и Марјана Станојковска.

Погледнете го спотот за „Магија“:

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нова песна и спот на Дупер: „Кажи ми во лице“ Скопје, 05.01.2024 – Борис Какуринов и Илчо Нечовски очигледно го имаат тајниот ...
Спотот на Ламбе Алабаковски за преработката на „Дејгиди луди млади години“ Ламбе Алабаковски оваа успешна музичка година ја заокружува со својата верз...
Слушнете ја новата песна на Dimish – млад талентиран скопјанец кој прави музика од својата соба (вид... Dimish е 21-годишен артист од Скопје кој сам, во својата соба прави, снима и про...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
Наташа Миха со нова песна - Слушнете ја „Инферно“ После година дена од објавувањето на нејзиниот албум „10 Љубови“, Наташа Миха се...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg