5-те најдобри настапи на победникот на „ Х фактор” - Велика Британија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


5-те најдобри настапи на победникот на „ Х фактор” - Велика Британија

Заврши уште една сезона на мегапопуларното британско шоу „ Х фактор” во кое за победник беше крунисан Мет Тери, слаткото момче кое уште од самиот старт ги освои срцата на многумина.

najdobrite-nastapi-na-pobednikot-na-x-factor-uk-1.jpg

Неговата популарност нагло растеше со завршување на  аудициите, а фановите на ова шоу едноставно се топеа на неговиот глас и неговото однесување на сцената. Судиите имаа само пофални зборови и му предвидуваа блескава кариера.

Од недела во недела тој растеше пред очите на милионскиот аудиториум и сè повеќе и повеќе го трасираше својот пат до победата. Иако во финалето беше навистина неизвесно кој ќе биде новиот победник, сепак Мет Тери ја однесе победата пред Сара Алто која исто така важеше за вонсериски вокал.

Она што е карактеристично за ова момче, покрај тоа што девојките полудеа по неговите настапи, е неговото фалсето за кое многумина знаат да кажат дека е подарок од небото.

Во продолжение погледнете ги неговите најдобри настапи:

1. Неговото инзворедното фалсето во изведбата на „Writings on the wall"

2. Емотивниот настап со „Take me home"

3. Дуетот со неговиот ментор Никол Шерзингер на инзворедната „Purple rain"

4. Божиќниот настап со „Silent night"

5. Победничкиот сингл

Н. Буџак | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...