Мелем за уши: Најдобрите инструментални преработки на светски познатите хитови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Готвач 18-04-2019


Мелем за уши: Најдобрите инструментални преработки на светски познатите хитови

Ако барате совршени звуци кои ќе го исполнат вашиот дом со една поинаква енергија и ќе бидат причина за едно поинакво доживување, тогаш ви предлагаме да ги преслушате едни од најубавите инструментални преработки на светски познатите хитови.

najdobrite-instrumentalni-prerabotki-na-svetski-poznatite-hitovi-01

„The Piano Guys" се Американска музичка група која својата популарност ја стекнува на YouTube со инструментални преработки на светски познатите хитови или класичните композиции.

Предводници на оваа музичка група се Џорџ Шмидт и Стивен Нелсон кои заедно креираат добро обработени видеа со квалитетен звук, што ги прави одлична комбинација за сите љубители на музиката.

1. Adele - „Rolling in the Deep" (пијано и чело) - The Piano Guys

2. Christina Perri - „A Thousand Years" (пијано и чело) - The Piano Guys

3. Ed Sheraan- „Shape Of You" (виолина) - Роберт Мендоза

4. Clean Bandit ft. Sean Paul & Anne-Marie - „Rockabye" (виолина) - Роберт Мендоза

5. Alan Walker -  „Faded " (виолина) - Роберт Мендоза

Уште 5 преработки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...