Од подготовките пред Евровизија: 60 секунди со Јана Бурческа (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Од подготовките пред Евровизија: 60 секунди со Јана Бурческа (видео)

od-podgotovkite-pred-evrovizija-60-sekundi-so-jana-burceska-01.jpg

Само неколку часа пред официјалното почнување на втората полуфинална вечер, беа објавени нови кратки видеа со учесниците.

Меѓу нив е и нашата Јана, која се обиде за 60 секунди да одговори на што повеќе прашања.

Запознајте ја Јана за 60 секунди:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Македонски бендови кои треба да ги слушнете на Д-Фестивал Фестивалските доживувања може да започнат. Приказната на Д-Фестивал&nb...
Кристијан, внукот на Тоше, ја сними својата прва песна (видео) Кристијан Ристески, детенцето кое сите го паметиме од фотките и видеата на Тоше,...