Омилените македонски поп хитови наполнија 20 години


Омилените македонски поп хитови наполнија 20 години

„На старо вино, ова есен мириса. Сѐ е по старо, ти си уште далечна…“. Кој не се сеќава на овој победнички рефрен на Ристо Самарџиев кој го испеа во далечната 1997-ма година?

Omilenite-makedonski-pop-hitovi-napolnija-20-godini-01.jpg

Имаме навистина убава музика и треба да се гордееме на неа. 

Веројатно не постои домашна забава на која не се пуштаат омилените македонски поп хитови на Нокаут, Ерзана или Тоше. „Фатална опесија“ на Нокаут исто така полни 20 години.

Слушнете ги останатите македонски поп песни кои ја делат истата годишнина и потсетете се на старите добри времиња:

Ристо Самарџиев – Таму кај што си

Нокаут – Фатална опсесија

Тоше Проески – Пушти ме

Тијана и Тамара – Игра луда

Пеце Огненов – Манастирски сон

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фиктивно интервју со просечен македонски естраден музичар Трајче Стојчески е типичен фиктивен македонски естраден пејач и скопски фраер. Н...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „ле... Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...