Најубавата љубовна порака од насловите на песните на Владо Јаневски
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најубавата љубовна порака од насловите на песните на Владо Јаневски

„И тогаш некоја будала“ „некогаш и негде“ ќе те спомене пак и „ако не те сакам“ тогаш зошто ми е вака. Ти си мојата „тајна отровна“ и кога и да те видам „повторно се заљубувам во тебе“.

najubavata ljubovna poraka od naslovite na pesnite na vlado janevski 01

Ние бевме „две души и месечина“, а нашата „чаирска романтика“ не можат да ја заменат ниту „10 девојки“.

„Твојте очи“ кога ќе ме погледнеа пееја „ова е само наше Скопје“, а „еден бакнеж“ од тебе ме опиваше повеќе од „црно тиквешко“.

Сите „булки“ малку се за да се натпреваруваат со твојата убавина.

„На тебе сè ме потсеќа“ и како „мавровска белина“ ми е јасен пред очи денот кога рече „лесно ти е да ме оставиш“ и ми откина „парче душа“.

najubavata ljubovna poraka od naslovite na pesnite na vlado janevski 02

„Љубовта е моја религија“, а ти се однесуваш „ко да вчера не ни било никогаш“. „Ваков или таков“, „не заборавај да се сетиш на мене“.

„Напрај место“ во срцето без разлика „кој е крив“. „Далеку е небото“, далеку си ти, а „зборови“ малку се да ти покажам дека ти си мојот „евергрин“.

„Од овој ден“ признавам дека „дома си е дома“ само со тебе и дека ќе бидеш мојот „компас“, па дури и да ми е тоа „последна заблуда“.

„Ти немаш право“ да ме спречиш да престанам да се надевам.

„Не зори зоро“, не зори без неа…

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
10 видео-спотови на Мадона кои ја обележаа историјата Мадона остави неизбришлива трага во поп културата. Ја критикувале, ја фалеле, ја...
„Не можев да зборувам за абортусот, па затоа напишав песна“ Музичката ѕвезда Аманда Палмер е позната по тоа што во својата 20-годишна кариер...