Емотивна порака за Тоше Проески преку дел од насловите на неговите песни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Емотивна порака за Тоше Проески преку дел од насловите на неговите песни

И десет години „по тебе“ „солзи прават златен прстен“. „Го молам ноќва небото“ да ми те врати.

emotivna poraka za toshe proeski preku del od naslovite na negovite pesni 01

„Слушаш ли“? Tи си „Синот Божји“ што никој од нас не може да го преболи.

Болката по тебе е „игри без граници“ што ми прават „громови на душа“. „Ангел си ти“, но сепак мојот „немир“ не е „илузија“. „Јас не сум виновен“ што не можам да те заборавам. „По тебе“ „душа остана“, а секоја соба е „соба за тага“.

„Некаде во ноќта“ се прашувам дали животот е „руски рулет“ и правам нови „рани на усните“. „Велам лејди“ кон оваа полна „студена“ „месечина“ и ѝ порачувам „излажи ме уште еднаш“ „најдрага моја“ дека животот е фер.

„Ако ме погледнеш во очи“ месечино, ќе сфатиш дека „местото на злосторот“ нема да го заборавам и неговата „цреша“ нема да ја заборавам и него нема да го заборавам.

Дозволи ми „во коси да ти спијам“ вечерва „тајно моја“, но нека знае, „малечка“, дека тој нема да биде заборавен.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски Само 33 години, уште толку многу да каже, да отпее, да одглуми, да сака и д...
12-часовни тренинзи, пластични операции: Зошто е ужасно тешко да се би... Дали овој суров режим е превисока цена за слава? Само слабите, тенките и убави д...
По 6 години неуспешни обиди: Тамара ја однесе Македонија во финале на ... Тамара Тодевска нè направи горди... Со маестралниот настап на евровизиската сцен...