Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018


Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018

Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue првата проба ја имаа денес во Altice арената во Лисабон.

kako-pomina-prvata-proba-na-eye-cue-za-evrovizija-2018-video-01.jpg

Пробниот настап на претставниците на Македонија помина одлично и добија позитивни критики од фановите и од странски медиуми.

Сцената беше обоена во розово и сино, а кореографијата и ритамот на „Lost and Found“ ја подигна атмосферата.

kako-pomina-prvata-proba-na-eye-cue-za-evrovizija-2018-video-002.jpg

Марија беше облечена во розов мини фустан со сребрени детали околу вратот, а Бојан настапи во црно-бела комбинација.

Двајцата изгледаа прекрасно и се надеваме дека одлично ќе се снајдат на првата полуфинална вечер која ќе се одржи на 8-ми мај.

Погледнете го видеото од првата проба и галеријата во продолжение:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како помина втората проба на Eye Cue на евровизиската сцена во Лисабон... Eye Cue вчера ја имаа втората проба на евровизиската сцена, а Марија откри еден ...
Која е огнената Елени Фуреира и има ли шанса за победа на Евровизија с... По првата полуфинална вечер на 63-тото издание за избор на најдобра песна на Евр...
Eye Cue на црвениот тепих на предевровизиска забава во Мадрид (фото) Евровизија оваа година почнува од 8-ми мај, а пробите ќе почнат од оваа недела.&...