Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018

Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue првата проба ја имаа денес во Altice арената во Лисабон.

kako-pomina-prvata-proba-na-eye-cue-za-evrovizija-2018-video-01.jpg

Пробниот настап на претставниците на Македонија помина одлично и добија позитивни критики од фановите и од странски медиуми.

Сцената беше обоена во розово и сино, а кореографијата и ритамот на „Lost and Found“ ја подигна атмосферата.

kako-pomina-prvata-proba-na-eye-cue-za-evrovizija-2018-video-002.jpg

Марија беше облечена во розов мини фустан со сребрени детали околу вратот, а Бојан настапи во црно-бела комбинација.

Двајцата изгледаа прекрасно и се надеваме дека одлично ќе се снајдат на првата полуфинална вечер која ќе се одржи на 8-ми мај.

Погледнете го видеото од првата проба и галеријата во продолжение:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Видео од првата проба на Мила Москов – нашата претставничка на детска Евровизија 2019 14-годишната Мила Москов годинава ќе ја претставува нашата земја на детска Еврво...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео) Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...