Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски

prerano-te-izgubivme-no-srekjni-sme-shto-te-imavme-vlatko-ilievski-01.jpg

Само 33 години, уште толку многу да каже, да отпее, да одглуми, да сака и да биде сакан... Но, ќе биде сакан и нема да биде заборавен. За една од најсветлите точки на македонската естрада, за рокерот со нежна душа, за најубавите сини очи, за човекот со завидна енергија и страст за животот.

Неговите „Небо“, „Русинка“, „Најбогат на свет“, „Гушни ме“, „Лето“ нема да избледат, ниту споменот за младиот уметник, на кој музиката му беше храна за душа, нема да избледи.

Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски.

Дел од неговите песни:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...
Интервју Replay: Секој настап каде луѓето реагираат позитивно на нашат... Бендот Replay активно свири веќе 4 години и бендот е составен од гитара, &n...
„Не можев да зборувам за абортусот, па затоа напишав песна“ Музичката ѕвезда Аманда Палмер е позната по тоа што во својата 20-годишна кариер...