Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски

prerano-te-izgubivme-no-srekjni-sme-shto-te-imavme-vlatko-ilievski-01.jpg

Само 33 години, уште толку многу да каже, да отпее, да одглуми, да сака и да биде сакан... Но, ќе биде сакан и нема да биде заборавен. За една од најсветлите точки на македонската естрада, за рокерот со нежна душа, за најубавите сини очи, за човекот со завидна енергија и страст за животот.

Неговите „Небо“, „Русинка“, „Најбогат на свет“, „Гушни ме“, „Лето“ нема да избледат, ниту споменот за младиот уметник, на кој музиката му беше храна за душа, нема да избледи.

Прерано те изгубивме, но среќни сме што те имавме Влатко Илиевски.

Дел од неговите песни:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

По 6 години неуспешни обиди: Тамара ја однесе Македонија во финале на ... Тамара Тодевска нè направи горди... Со маестралниот настап на евровизиската сцен...
„Сакам да знам” - Дали ќе успеам, ако останам тука? Неодамна на социјалните мрежи се појавија интересни видеа, кои поттикнаа многу п...
Зошто Селин Дион не сакала да ја отпее „My Heart Will Go On" - химната... Вториот најпродаван сингл на женски изведувач во историјата и осмиот најдобро пр...

Најчитани неделава