Топ 12 најдобри музички спотови за 2018


Топ 12 најдобри музички спотови за 2018

Музичките видеа уште можат да бидат најмоќен начин за артистите да ни го претстават нивниот креативен свет или да ни понудат емотивна приказна во склоп со нивната песна.

top-12-najdobri-muzichki-spotovi-za-2018-01.jpg

Во 2018-та се појавија многу музички хитови, а повеќето од нив имаат и одлични видео записи.

Некои од нив рушат рекорди со гледаност, а други само допираат до јавноста и вирално се шират.

Иако сè зависи од вкусот, сепак за некои музички спотови повеќето се согласуваат дека се едни од најдобрите за оваа година.

Се согласувате ли со листата?

Thank U, Next – Аријана Гранде

APES**T – Бијонсе и Џеј Зи

God's Plan – Дрејк

This Is America - Childish Gambino

All the Stars – Кендрик Ламар ft. SZA

Make Me Feel - Janelle Monáe

Продолжува на следната страна...

 Би можело да ве интересира:

Плеј листа: 100-те најдобри песни на 21-от век Музички, 21-от век е веројатно најтежок за дефинирање. Со години сме сведоци на ...
Мила Кунис во Jaded на Аеросмит – Ѕвезди кои сте заборавиле дека глумеа во популарни музички спотови... Една од омилените работи на ѕвездите, покрај глумата во филмови, секако, е да „г...
„Фенсерот“, фолкерот, панкерите и другите дежурни на секој музички фестивал Музичките фестивали се секогаш одлично потрошено време. Тие се преполни со најра...

Најчитани неделава