Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 18 години


Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 18 години

Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поминато дури 18 години. Но, кога ќе ги слушнете хитовите кои излегле таа година, ќе ви биде тешко да поверувате дека навистина поминало толку време

 15-pesni-za-koi-nema-da-vi-se-veruva-deka-se-stari-18-godini-01.jpg.jpg

Бритни Спирс, Аврил Лавињ, Џастин Тимберлејк и Шакира владееја со музичката сцена во овој период, а токму во 2001-ва година настанаа хитовите кои ги слушаме и денес.

Во продолжение погледнете ги песните за кои нема да и се верува дека се стари речиси 18 години.

Кој е вашиот фаворит?

Шакира – Whenever, Wherever

 

Еминем – Without Me

Џастин Тимберлејк – Cry Me A River

 

Џенифер Лопез – Jenny from the Block

Енрике Иглесијас – Hero

Нели – Hot In Here

Аврил Лавињ – Complicated

Нели и Кели Роуланд – Dilemma

Листата продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
30 најдобри Disney песни на сите времиња Уште со појавата на првите филмови музиката зазема посебно место и е од суштинск...