Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 18 години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
HR Specialist 23-07-2021
Marketing Agent 22-07-2021


Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 18 години

Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поминато дури 18 години. Но, кога ќе ги слушнете хитовите кои излегле таа година, ќе ви биде тешко да поверувате дека навистина поминало толку време

 15-pesni-za-koi-nema-da-vi-se-veruva-deka-se-stari-18-godini-01.jpg.jpg

Бритни Спирс, Аврил Лавињ, Џастин Тимберлејк и Шакира владееја со музичката сцена во овој период, а токму во 2001-ва година настанаа хитовите кои ги слушаме и денес.

Во продолжение погледнете ги песните за кои нема да и се верува дека се стари речиси 18 години.

Кој е вашиот фаворит?

Шакира – Whenever, Wherever

 

Еминем – Without Me

Џастин Тимберлејк – Cry Me A River

 

Џенифер Лопез – Jenny from the Block

Енрике Иглесијас – Hero

Нели – Hot In Here

Аврил Лавињ – Complicated

Нели и Кели Роуланд – Dilemma

Листата продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

„Мајка ми не те сака, а таа ги сака сите“ – Кога пејачите навредуваат други пејачи во своите песни Не е тајна или ништо необично што американската музичка сцена е исполнета со чуд...
Секоја песна која била „летен хит“ во последните 45 години – кој е вашиот според годината на раѓање? Дали ви се верува дека поминаа 4 години од глобалниот хит Despacito? Токму така,...
Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музич...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg