Музичкиот состав The Chicks го промовираа првиот спот направен со помош од Витаминка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Музичкиот состав The Chicks го промовираа првиот спот направен со помош од Витаминка

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-05.jpg

(Прилеп, 02.07.2019) – Женскиот музички состав The Chicks го промовира својот прв видео запис снимен со помош од Витаминка. Поддршката од Витаминка за младото музичко трио, значи навлегување на поп-рок музичката сцена и воопшто поддршка на македонската музичка продукција и нејзина популаризација особено кај младите.

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-01.jpg

Спотот е направен за песната „Ах тие очи“ што ветува да биде летен хит на девојките од Тhe Chicks, Наталија Мејанџиева, Сандра Јорданова, Моника Ѓорѓиева. Текстот за песната е авторство на трите девојки, а музиката и аранжманот се на Сашко Костов. Аудио продукцијата е потпишана од Дино Зуќиќ во студиото Dino's Home Studio, а видео продукцијата е на Иво Иванов, Foto Video Studio Penta. Спотот што изобилува со импресивни летни пејзажи е сниман на локација на Велес и околината.

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-02.jpg

The Chicks се млад музички состав од Велес со доминантна женска енергија што внесува освежување на македонската музичка сцена.

Спотот од песната е во продолжение:

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-03.jpg

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-04.jpg

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-05.jpg

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-06.jpg

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-07.jpg

muzickiot-sostav-the-chicks-go-promovira-prviot-spot-napraven-so-pomos-od-vitaminka-08.jpg

Би можело да ве интересира:

5 песни во кои всушност не се пее за љубов Голем дел од нас сметаат дека баладите или барем оние песни кои звучат романтич...
Луис Фонси открива за што пее во Despacito (видео) Иако на многумина веќе им е преку глава од оваа песна, сепак на повеќето им се д...
Наместо Ријана, хитот „Umbrella“ ќе го испеела Бритни - Познати песни наменети за други изведувачи Дали може да ја замислите Бритни Спирс како го изведува хитот „Umbrella“ на Рија...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава