Најдобрите настапи на MTV Video Music Awards (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најдобрите настапи на MTV Video Music Awards (видео)

Секој август љубителите на музиката со нетрпение ги очекуваат музичките награди на MTV. Голем дел од номинираните артисти настапуваат на доделувањето на наградите, а некои настапи навистина се истакнуваат од другите.

nekoi-od-najdobrite-nastapi-na-mtv-music-video-awards-01.jpg

Додека го чекаме 27-ми август за овогодишното доделување, погледнете некои од најдобрите настапи досега:

Мадона – Vogue (1990)

Дури и денес овој настап го гледаме воодушевени. Мадона ги остави сите без зборови и ја оправда наградата Video Vanguard што ја освои неколку години претходно.

Мајкл Џексон – Medley (1995)

Покрај кралицата, овде е и кралот на поп музиката. На доделувањето во 1995-та година, Џексон имаше 15-минутен настап во кој ги вметна неговите најголеми хитови.

Бритни Спирс – I’m A Slave 4 U (2001)

Се сеќавате ли кога Бритни прошета на сцената со голема жолта змија? Ова е можеби еден од најдобрите настапи на доделувањето на овие награди, а за него се зборува и 18 години подоцна.

Бијонсе – Lemonade Medley (2006)

Во 2016-та година Бијонсе ги воодушеви сите со изведбата на нејзините хитови од албумот Lemonade. Од кршење екрани па се до одлични кореографии, Бијонсе не разочара никој.

Лејди Гага – Paparazzi (2009)

Првиот настап на Лејди Гага на MTV VMA веднаш се прогласи за еден од најдобрите. Изведбата на хитот Paparazzi ѝ донесе нов бран фанови на Гага.

Ријана – Hits Medley (2016)

Настапот на Ријана во 2016-та година се одвиваше во неколку делови и таа изведе некои од најголемите хитови од нејзината кариера. Од прекрасните модни комбинации, до изборот на песни што им се допадна на сите, Рајана ги воодушеви сите.

Погледнете ги и другите настапи на следната страница...Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
Британската морнарица ги плаши пиратите со песни од Бритни Спирс и уште 29 факти за музиката Музиката е секојдневен дел од нашите животи. Таа го прави животот подобар, и е т...
Сиа, Daft Punk, Брејча - Музичари и бендови кои речиси никогаш не го покажуваат нивното лице За да станете музичар, пред сè ви е потребен талент. Сепак, изгледа дека денес г...

Спонзорирани линкови: