Најдобрите настапи на MTV Video Music Awards (видео)


Најдобрите настапи на MTV Video Music Awards (видео)

Секој август љубителите на музиката со нетрпение ги очекуваат музичките награди на MTV. Голем дел од номинираните артисти настапуваат на доделувањето на наградите, а некои настапи навистина се истакнуваат од другите.

nekoi-od-najdobrite-nastapi-na-mtv-music-video-awards-01.jpg

Додека го чекаме 27-ми август за овогодишното доделување, погледнете некои од најдобрите настапи досега:

Мадона – Vogue (1990)

Дури и денес овој настап го гледаме воодушевени. Мадона ги остави сите без зборови и ја оправда наградата Video Vanguard што ја освои неколку години претходно.

Мајкл Џексон – Medley (1995)

Покрај кралицата, овде е и кралот на поп музиката. На доделувањето во 1995-та година, Џексон имаше 15-минутен настап во кој ги вметна неговите најголеми хитови.

Бритни Спирс – I’m A Slave 4 U (2001)

Се сеќавате ли кога Бритни прошета на сцената со голема жолта змија? Ова е можеби еден од најдобрите настапи на доделувањето на овие награди, а за него се зборува и 18 години подоцна.

Бијонсе – Lemonade Medley (2006)

Во 2016-та година Бијонсе ги воодушеви сите со изведбата на нејзините хитови од албумот Lemonade. Од кршење екрани па се до одлични кореографии, Бијонсе не разочара никој.

Лејди Гага – Paparazzi (2009)

Првиот настап на Лејди Гага на MTV VMA веднаш се прогласи за еден од најдобрите. Изведбата на хитот Paparazzi ѝ донесе нов бран фанови на Гага.

Ријана – Hits Medley (2016)

Настапот на Ријана во 2016-та година се одвиваше во неколку делови и таа изведе некои од најголемите хитови од нејзината кариера. Од прекрасните модни комбинации, до изборот на песни што им се допадна на сите, Рајана ги воодушеви сите.

Погледнете ги и другите настапи на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 видео-спотови на Мадона кои ја обележаа историјата Мадона остави неизбришлива трага во поп културата. Ја критикувале, ја фалеле, ја...
Плејлиста од 12 песни за кога се возите сами во автомобил Возењето сами во автомобил докажано има терапевтски моќи за да ви го подигне рас...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...