Кои се најдобрите женски вокали во Македонија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Кои се најдобрите женски вокали во Македонија?

Ние Македонците сме музички надарен народ. Обожаваме да пееме, да свириме, да танцуваме. А што е животот доколку не е исполнет со музика, забава и смеа?

Koi-se-najdobrite-zenski-vokali-vo-Makedonija-01.jpg

Слушнете ги најдобрите женски, македонски вокали… и слободно дополнете го списокот доколку ненамерно сме изоставиле некој.

Уживајте во најубавите гласови:

Тамара Тодевска

Калиопи

Каролина Гочева

Ружица Милошеска - Брчиоска

Наде Талевска

Антонија Гиговска

Елена Ристеска

Продолжува на следната страна…Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музич...
Доза музичка носталгија - Сања Лефкова, Ноне и уште 9 заборавени ѕвезди од македонската поп естрада Каде се денес? Емил Арсов од потрагата по музички ѕвезди М2, како и Бојана Божин...

Спонзорирани линкови: