Хитови кои станаа „полнолетни“ и сè уште обожаваме да ги слушаме


Хитови кои станаа „полнолетни“ и сè уште обожаваме да ги слушаме

Дали сте знаеле дека првиот хит на канадскиот бенд Nickelback, How You Remind Ме, бил снимен за само 10 минути во студиото? Поминаа точно 18 години од објавувањето на оваа песна, а исто толку и од популарната женска химна на некогашните Destiny’s Child со наслов - Independent Women од 2001 година.

Hitovi-koi-stanaa-polnoletni-01.jpg

Овие песни беа огромни хитови, што ја прави 2001 година прилично успешна на музичкото поле. Кои се останатите популарни песни кои станаа полнолетни оваа 2019, односно наполнија 18 години:

Destiny’s Child - Independent Women

Alicia Keys - Fallin’

Mary J. Blige - Family Affair

Jennifer Lopez - Love Don’t Cost a Thing

Тrain - Drops of Jupiter

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...
Враќање во младоста - 15 песни за кои нема да верувате дека се стари 1... Не е потребно многу пресметување за да сфатите дека од 2001-ва година имаат поми...