Хитови кои станаа „полнолетни“ и сè уште обожаваме да ги слушаме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Хитови кои станаа „полнолетни“ и сè уште обожаваме да ги слушаме

Дали сте знаеле дека првиот хит на канадскиот бенд Nickelback, How You Remind Ме, бил снимен за само 10 минути во студиото? Поминаа точно 18 години од објавувањето на оваа песна, а исто толку и од популарната женска химна на некогашните Destiny’s Child со наслов - Independent Women од 2001 година.

Hitovi-koi-stanaa-polnoletni-01.jpg

Овие песни беа огромни хитови, што ја прави 2001 година прилично успешна на музичкото поле. Кои се останатите популарни песни кои станаа полнолетни оваа 2019, односно наполнија 18 години:

Destiny’s Child - Independent Women

Alicia Keys - Fallin’

Mary J. Blige - Family Affair

Jennifer Lopez - Love Don’t Cost a Thing

Тrain - Drops of Jupiter

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега? 18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за н...
Не победиле на шоу за таленти, а станале ѕвезди со светска слава Дел од нив не ја поминале дури ни аудицијата, а останатите биле елиминирани во р...
Ретро ритам: Топ 20 песни што за миг ќе ве вратат во '90-тите Новите хитови имаат заразен ритам и неретко одат на „repeat“ на нашите плеј лист...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава