Даниел облечен во венчаница, тверкаше во Твоето лице звучи познато (видео)


Даниел облечен во венчаница, тверкаше во Твоето лице звучи познато (видео)

Изминатиот викенд имавме можност да го видиме Даниел Кајмакоски во улогата на американската раперка Лизо.

daniel-oblechen-vo-venchanica-tverkashe-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-video-01.jpg

Како и секогаш, Даниел ништо не ѝ остави на случајноста и се појави во венчаница, со црна перика и навистина наликуваше на познатата раперка.

daniel-oblechen-vo-venchanica-tverkashe-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-video-02.jpg

daniel-oblechen-vo-venchanica-tverkashe-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-video-03.jpg

На барање на Слаѓана Милошевиќ, пак, Даниел почна и два тверка после настапот. А, неговото тверкање дефинитивно ги надмина сите очекувања.

С. Спирова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познат... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“ Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...
Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“ Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно...