Даниел облечен во венчаница, тверкаше во Твоето лице звучи познато (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даниел облечен во венчаница, тверкаше во Твоето лице звучи познато (видео)

Изминатиот викенд имавме можност да го видиме Даниел Кајмакоски во улогата на американската раперка Лизо.

daniel-oblechen-vo-venchanica-tverkashe-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-video-01.jpg

Како и секогаш, Даниел ништо не ѝ остави на случајноста и се појави во венчаница, со црна перика и навистина наликуваше на познатата раперка.

daniel-oblechen-vo-venchanica-tverkashe-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-video-02.jpg

daniel-oblechen-vo-venchanica-tverkashe-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-video-03.jpg

На барање на Слаѓана Милошевиќ, пак, Даниел почна и два тверка после настапот. А, неговото тверкање дефинитивно ги надмина сите очекувања.

С. Спирова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Сви... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето ... Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...
Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице ... Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно...