10 музички YouTube видеа со најмногу прегледи во 2019-та година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


10 музички YouTube видеа со најмногу прегледи во 2019-та година

2019-та година неодамна ја испративме и верувале или не, таа ќе биде запаметена по тоталната доминација на латино-поп музиката.

10-muzichki-youtube-videa-so-najmnogu-pregledi-vo-2019-godina 01 630x340.jpg

YouТube е посетуван од речиси 2 милијарди луѓе низ целиот свет секој месец и се чини дека повеќето од неговите корисници не можат да се заситат од вибрацијата која ја носат песните на шпански јазик.

Најгледаното музичко видео за 2019 година е Con Calma на Деди Јенки, со 1,6 милијарда прегледи.

Спотот беше објавен во јануари 2019 година, додека ремиксот на песната со Кети Пери има забележано уште 76 милиони прегледи.

Во продолжение ви ја претставуваме листата на најгледани музички видеа на YouTube за 2019 година:

1. Con Calma, 1,6 милијарда прегледи

2. Con Altura, 1,2 милијарда прегледи

3. China, 1 милијарда прегледи

4. Secreto, 932 милиони прегледи             

5. Senorita, 874 милиони прегледи

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Ребека повикува на плажа, Лозано ќе го памти ова лето - македонски „летна шема“ хитови Летото е во полн ек, а добрата музика е неизоставен дел од забавата. Македонскат...
Не победиле на шоу за таленти, а станале ѕвезди со светска слава Дел од нив не ја поминале дури ни аудицијата, а останатите биле елиминирани во р...

Најчитани неделава