Зошто македонските пејачи заслужуваат браво?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Зошто македонските пејачи заслужуваат браво?

zoshto-makedonskite-pejachi-zasluzhuvaat-bravo-01.jpg

Затоа што не се откажуваат од снимање на спотови иако има малку ТВ простор за истите.

Затоа што не се откажуваат од музиката иако тешко се заработува од неа бидејќи сме мал пазар.

Затоа што се амбасадори на македонската музика надвор, а некогаш не се признаени дома.

Затоа што со скромни средства треба да ги следат светските трендови во музиката.

Затоа што често се мета на ужасни коментари од македонските хејтерски настроени ликови.

Затоа што најмногу се платени на политички настани, а после таков се веднаш „жигосани“ како определени за едни или други.

Затоа што треба да одржуваат концерти, а нема доволно соодветни музички сали низ Македонија.

Затоа што повеќе речиси и нема македонски емисии во кои може да гостуваат.

Затоа што голем дел од Македонците се потсмеваат на македонската музика и не го ценат своето.

Затоа што се истрајни, посветени, имаат талент и не се откажуваат од македонската музика.

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Британската морнарица ги плаши пиратите со песни од Бритни Спирс и уште 29 факти за музиката Музиката е секојдневен дел од нашите животи. Таа го прави животот подобар, и е т...
6 типови на музика кои ја подобруваат продуктивноста Музиката не служи само за забава и уживање во слободното време. Многумина се мно...
Уникатна облека, потекло на името - 5 интересни факти за групата ABBA Сè започна во 1972 година, кога бендот со интересното име на Евровизиската ...

Спонзорирани линкови: