Констракта обезбеди пласман во финале, со совршен настап и хит детаљ - чевли од времето на Југославија (видео)

На нозете Констракта ги носеше култните југословенски чевли боросани, кои се препознатливи чевли за жените од работничката класа. Совршен избор за нејзиниот ефектен настап, зарем не?

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-01.jpg

Од Констракта, односно српската музичарка Ана Ѓуриќ, не очекувавме ништо помалку. Таа се претстави во совршено издание на втората полуфинална ноќ на Евровизија 2022.

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-02.jpg

Таа добро ги испоти Србите, па и нас, поради тоа што водителите нејзиното име го соопштија дури последно во листата на пласирани. Редоследот е по случаен избор, но исчекувањето беше навистина стресно.

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-13.jpg

Едноставна, но ефектна, таа го привлече вниманието на целата европска јавност.

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-10.jpg

На нозете Констракта ги носеше култните југословенски чевли боросани, кои се препознатливи чевли за жените од работничката класа. Удобни и симбол за медицинскиот персонал, тие беа вистински избор за настапот на Констракта.

Настапот низ фотографии:

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-12.jpg

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-11.jpg

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-09.jpg

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-08.jpg

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-07.jpg

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-06.jpg

konstrakta-obezbedi-plasman-vo-finale-so-sovrshen-nastap-i-hit-detalj-chevli-od-vremeto-na-jugoslavija-video-03.jpg

Прочитајте и Мислам дека знам зошто Констракта ми оди на нерви

Погледнете како изгледаше нејзиниот настап:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Jаде пилешки крилца, па мие раце - Констракта уникатна и во спотот за песната за Евровизија (видео) Српската пејачка Ана Ѓуриќ Констракта го објави спотот за песната со која ќе ја ...
Украина е фаворит за победа на Евровизија 2022 (видео) „Ви благодариме што ја поддржувате Украина“, изјави на крајот од настапот основа...
Андреа Коевска ќе нè претставува на Евровизија во Италија со песната „Circles“ Андреа Коевска ќе нè претставува на овогодишното издание на Евровизија во Торино...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg