Инстаграм фотки од Персеиди метеорскиот дожд кој синоќа се гледаше со голо око

Персеидите се метеорски дожд кој се појавува секоја година во месец август.

instagram-fotki-od-perseidi-meteorskiot-dozd-koj-sinokja-se-gledase-so-golo-oko-001.jpg

Синоќа, помеѓу 12-ти и 13-ти август, видливоста беше најголема, а бројот на метеори достигнуваше околу 60 метеори на час.

Оние кои го следеа овој феномен на небото успеале да направат одлични фотки за на Инстаграм.

Издвојуваме дел од нив:

https://www.instagram.com/p/B1GElBYB4T-/

https://www.instagram.com/p/B1GCp8Onp-3/

https://www.instagram.com/p/B1FxnTOlQmy/

https://www.instagram.com/p/B1FZFzypEUY/

https://www.instagram.com/p/B1FWvgHg--2/

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Историски подвиг: Истражувачи пронашле лек за ректален рак – излекувале 12 пациенти за 6 месеци Во мало истражување спроведено во САД, сите 12 пациенти со ректален рак биле изл...
Телескопот Џејмс Веб ќе може да го види настанокот на првите ѕвезди во универзумот - што знаеме за н... Наскоро ќе биде лансиран најмоќниот телескоп направен досега кој ќе ни помогне д...
Уред кој „чита мисли“ и ги претвора во текст – им помага на парализираните луѓе да комуницираат непр... Тим научници од Стенфорд развија технологија што им овозможува на парализираните...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg