Метју Пери објавувал чудни фотки на Инстаграм – фановите мислат дека си ја предвидел смртта + нови детали за трагедијата

Официјалната причина за смртта на Метју Пери сè уште не е откриена, но неговите фанови се сигурни дека преку чудните Инстаграм објави од изминатиов месец, тој или суптилно барал помош, или самиот си ја предвидел смртта.

metju-peri-objavuval-chudni-raboti-na-instagram-fanovite-mislat-deka-si-ja-predvidel-smrtta-novi-detali-za-tragedijata-01.jpg

Ненадејната смрт на Метју Пери ја шокираше јавноста, најмногу бидејќи изгледаше како актерот конечно да си го подобрил животот.

Пред околу една година, тој издаде мемоари во кои детално зборуваше за битката со зависност од лекови и алкохол и се чинеше дека го оставил мрачниот период од животот зад себе.

metju-peri-objavuval-chudni-raboti-na-instagram-fanovite-mislat-deka-si-ja-predvidel-smrtta-novi-detali-za-tragedijata-02.jpg

54-годишниот актер беше пронајден мртов во неговото џакузи и иако според првичните информации немало знаци дека користел дрога или алкохол, според новите изјави од полицијата во Лос Анџелес, во неговиот дом сепак имало многу лекови, од кои повеќето се издаваат само со рецепт.

Изворите од полицијата тврдат дека во неговиот дом имало силни лекови против болка и анксиозност, поради што била нарачана обдукција за да се утврди дали актерот зел нешто непосредно пред смртта.

Иако на почетокот пријател на актерот изјави дека последен пат кога се слушнале му звучел добро и бил трезен, друг близок пријател сега тврди дека кратко пред да почине, Метју изгледал многу уморно.

metju-peri-objavuval-chudni-raboti-na-instagram-fanovite-mislat-deka-si-ja-predvidel-smrtta-novi-detali-za-tragedijata-03.jpg

Имено, актерот секој викенд одел да игра pickleball – игра која е комбинација од тенис и пинг-понг. Тој ја играл играта во клуб во близина на неговиот дом и иако неретко одел и по двапати дневно, во неделата, пред трагичната смрт, си заминал од клубот многу рано.

Според партнерот кој играл со него, актерот се пожалил дека е многу уморен и останал во клубот едвај еден час.

Можеби најморничав детаљ во целата ситуација се објавите на Метју во неколкуте дена пред смртта. Неколку месеци тој воопшто не објавуваше ништо, но во октомври сподели неколку необични фотки и видеа.

metju-peri-objavuval-chudni-raboti-na-instagram-fanovite-mislat-deka-si-ja-predvidel-smrtta-novi-detali-za-tragedijata-06.jpg

Пред околу една недела, актерот сподели фотка на која седи во џакузито во коешто беше пронајден мртов.

Претходните неколку објави, пак, се чудни фотки и видеа, а на описите во дел од нив, Метју се споредува себеси со Бетмен.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Татко ми ми ги земаше сите пари, ме удираше и ми забрануваше да спијам“: Тажното детство на Меколи ... „Ми велеше ’Ако не глумиш добро, ќе те удрам‘. Татко ми беше насилен – и психичк...
Ја милува по лицето, откако таа ја помина ноќта во неговиот дом – Дали Ирина Шајк е во врска со Том...  „Том ја зема Ирина со автомобилот, останаа во неговиот дом цела ноќ, а сле...
„Мислам дека не ја сакав кога се роди“ - Бредли Купер искрен за ќерка му Леа „Бев фасциниран од ќерка ми, сакав да се грижам за неа, но не ги разбирав другит...
Остана без работа поради користењето дрога, не ѝ дозволувале да јаде: Тажни детали од животот на Кеј... По бурната врска со Џони Деп, за да го преболи, Кејт Мос се вплетка во љубовен т...
Тврди дека го посрамотиле – Зошто Џеки Чен нема да му го остави наследството на синот и не сака да ј... „Ако е способен сам ќе си заработи пари, ако не е, само ќе ги потроши моите“ – с...
Шенон Доерти се подготвува за смртта: „Ги продавам сите материјални работи“ „Сега приоритет ми е мајка ми. Знам дека ќе ѝ биде тешко кога ќе умрам пред неа,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg