Микеле Мороне искрено за пороците: „Мислев дека ќе ме обвинуваат затоа што ги напуштив синовите, 6 месеци пиев без престан“

„Во 2018-та година се разведов од сопругата и потоа 6 месеци бев пијан секој ден, сѐ додека речиси не завршив во кома предизвикана од алкохол“ – убавиот актер Микеле Мороне раскажува како одлучил да се разведе од сопругата со која има две деца и одлучил наместо на семејството, да се посвети на кариерата.

mikele-morone-iskreno-za-porocite-mislev-deka-site-kje-me-obvinuvaat-zatoa-shto-gi-napushtiv-sinovite-6-meseci-piev-bez-prestan-01.jpg

Со убавиот италијански актер Микеле Мороне светската публика имаше можност да се запознае благодарение на неговата улога во филмот „365 Days“.

Тој е во врска со 12 години помладата Моара Сорио (20), а неодамна даде ексклузивно интервју каде зборуваше за љубовната приказна со неговата прва сопруга, но и за борбата со зависностите во периодот по разводот.

mikele-morone-iskreno-za-porocite-mislev-deka-site-kje-me-obvinuvaat-zatoa-shto-gi-napushtiv-sinovite-6-meseci-piev-bez-prestan-02.jpg

Актерот кој неодамна наполни 33 години вели дека долго време имал само една цел: „Да сними филм во Холивуд“ и успеа да постигне успех и целиот свет да дознае за него благодарение на филмската адаптација на книгата „365 Days“.

 „Ако некој дојде и ме праша што е она што ти треба за да успееш во Холивуд и да направиш филм, секогаш ќе му одговорам вака: ‘Јас лично никогаш немав план Б. Или ќе биде или нема да биде.

За мене не постоеше начин да не стигнам до Холивуд да направам филм. Јас сум зависник од животот, и од мојата страст’“ – вели тој.

mikele-morone-iskreno-za-porocite-mislev-deka-site-kje-me-obvinuvaat-zatoa-shto-gi-napushtiv-sinovite-6-meseci-piev-bez-prestan-11.jpg

Но, она што на сите им остави впечаток е тоа што актерот за првпат отворено зборуваше за бракот со првата сопруга и за тоа како прераното стапување во брак се одразило врз неговиот живот.

Како што раскажува, пред да стаса до светска слава, тој го допрел дното.

mikele-morone-iskreno-za-porocite-mislev-deka-site-kje-me-obvinuvaat-zatoa-shto-gi-napushtiv-sinovite-6-meseci-piev-bez-prestan-12.jpg

За нивниот брак не се знаеше премногу, а овојпат актерот откри повеќе детали за тоа како ја запознал сопругата, но и зошто одлучил да се разведе.

Микеле ја запознал Руба во Милано, која била дојдена како турист и набрзо потоа се венчале. Тој раскажува дека се сретнале случајно на Piаzza Duomo, по што тој одлучил да оди и да ја посети во нејзиниот роден Либан, а се венчале само неколку дена подоцна.

mikele-morone-iskreno-za-porocite-mislev-deka-site-kje-me-obvinuvaat-zatoa-shto-gi-napushtiv-sinovite-6-meseci-piev-bez-prestan-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Му беше девојка на Дражен Петровиќ, го одведе во смрт пред 30 години – Која е Клара Саланци, жената ... На денот на страшната несреќа пред 30 години, Клара Саланци го зела Дражен Петро...
Метју Пери објавувал чудни фотки на Инстаграм – фановите мислат дека си ја предвидел смртта + нови д... Официјалната причина за смртта на Метју Пери сè уште не е откриена, но неговите ...
Не ѝ дозволува да пали светло, ja тера да носи темни бои: Бизарниот однос на Ал Пачино (83) и девојк... „Тој инсистира таа да не пали светло во домот, затоа што не сака себеси да се гл...
Познати мажи кои беа во врска со многу помлади тинејџерки (и сега се осудувани) Елвис Присли имал 24, а Присила само 14 години кога ја почнале врската. Тие се в...
„Сфатив дека никогаш нема да биде присутен на мојата свадба“: Ќерката на Брус Вилис емотивна за него... „Бев на свадба и таткото на невестата држеше говор. Одеднаш сфатив дека никогаш ...
Чак Норис ја изневерил првата сопруга и добил ќерка - дознал за неа дури 26 години подоцна Додека бил во брак со првата сопруга, Чак Норис имал афера од која добил ќерка. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg