Како изгледаат денес актерките од хорор филмовите (поради кои спиевме со запалено светло)?

Актерките кои глумат во хорор филмовите често го добиваат епитетот „кралици на врескањето“. Овој термин најчесто се однесува на згодни девојки кои не прават ништо, освен што врескаат и исплашено трчаат за да се спасат.

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-01.jpg

Дури и во хорор филмовите ќе сретнете секакви ликови. Има такви кои само врескаат (и по една сцена некој ги убива), но и и жени кои во хорор филмовите глумат силни ликови, способни да се борат против злото, мрачните сили, демоните, натприродните појави...

А тука се и оние кои и самите се олицетворение на зло во филмот.

Како изгледаат дел од овие актерки денес?

Ова се 16 актерки и хорор филмовите во кои глумеа, а поради кои од страв ноќе спиевме со запалено светло:

Миа Фароу - Rosemary's Baby

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-03.jpg

Џина Дејвис - The Fly

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-10.jpg

Сиси Спејсек - Carrie

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-02.jpg

Хедер Донахју - The Blair Witch Project: Coursework from Beyond

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-14.jpg

Линда Блер - The Exorcist

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-13.jpg

Алиша Катберт - House of Wax

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-06.jpg

Ивана Бакеро - Pan’s Labyrinth

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-12.jpg

Наоми Вотс - The Ring

kako-izgledaat-vo-realnosta-akterkite-od-horor-filmovite-poradi-koi-spievme-so-zapaleno-svetlo-09_copy.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Меган Фокс и Машин Ган Кели среќни на плажа на Хаваи: „Повторно се заедно, сродни души се“ (фото) Според извор близок до Меган Фокс и Машин Ган Кели, одморот на Хаваи им помогнал...
Фото споредби што ќе ве изненадат: Како изгледаат познатите дами во профил? Сте виделе ли како изгледаат Блејк Лајвли и Бела Хадид во профил? Сте виделе ...
Глумеа „принцови од бајки“, а животот со нив е хорор филм - Актери од латино и турски серии кои се с... Луи Давид од „Касандра“ бил во затвор заради семејно насилство, а има гласини де...
„Разговарав со татко ми кој е починат, како сфатив дека не е измама?“ - Ким Кардашијан со необична и... „Кој би можел да знае такво нешто? За тоа не сме зборувале во шоуто. Тоа никогаш...
Чарли Шин конечно „трезен“, шармантното детенце непрепознатливо: Како изгледаат и што прават ѕвездит... Ангус, актерот кој го глумеше забавното дете Џејк во Two and a Half Men, денес е...
Естетски хирург открива кои се маните на лицето на Анџелина Џоли што не може да се поправат „Жените ја сакаат Анџелина Џоли, а навистина не знам зошто“ – вели познат австра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg