Строги правила кои мора да ги почитувате ако работите за семејството Кардашијан


Строги правила кои мора да ги почитувате ако работите за семејството Кардашијан

Големиот број вработени во нивниот дом животот си го организираат според часовникот на кланот Кардашијан-Џенер.

strogi-pravila-koi-mora-da-gi-pochituvate-ako-rabotite-za-semejstvoto-kardashijan-01.jpg

Веќе години наназад го гледаме семејството Кардашијан-Џенер на телевизија.

Тие се лидери во реалната телевизија и едни од најпознатите семејства на светот во шоу бизнисот.

За нив работат многу луѓе, кои следат строго поставени правила.

Ако работите за семејството Кардашијан, ова се правилата што мора да ги следите:

- Не смеете да носите накит кога сте на имотот.

- Кога ќе се исклучат камерите, вие сте тие што се грижат за милениците.

strogi-pravila-koi-mora-da-gi-pochituvate-ako-rabotite-za-semejstvoto-kardashijan-05.jpg

- Секогаш треба да бидете подготвени да одговорите на повик, без разлика кое време е.

- Може ќе треба да работите многу работа за малку пари, особено ако сте од странство.

- Сите членови на персоналот мора да се грижат за децата во семејството, без разлика дали сe дадилки или не.

strogi-pravila-koi-mora-da-gi-pochituvate-ako-rabotite-za-semejstvoto-kardashijan-06.jpg

- Што ќе ви кажат е закон, па заборавете на личната слобода и личниот простор.

- Правилата постојано се менуваат и креираат. Во секој миг треба да очекувате нови барања.

strogi-pravila-koi-mora-da-gi-pochituvate-ako-rabotite-za-semejstvoto-kardashijan-03.jpg

- Секогаш треба да одите малку позади нив, особено со Ким Кардашијан.

- Без разлика на сè, секогаш треба да изгледате средено.

strogi-pravila-koi-mora-da-gi-pochituvate-ako-rabotite-za-semejstvoto-kardashijan-02.jpg

- Колку и да се бесмислени нивните барања, вие мора да ги исполните.

- Не им зборувајте за вашиот приватен живот и проблеми, тие не се заморуваат со тоа, Кардашијан-Џенер се секогаш на прво место.

strogi-pravila-koi-mora-da-gi-pochituvate-ako-rabotite-za-semejstvoto-kardashijan-04.jpg

- Навечер повеќе нема да имате нормален сон, постојано треба да сте прилагодени според нив.

- Пред да започнете да работите за нив мора да се наоружате со тон трпение.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Семејството на Стив Џобс одмора на луксузна јахта во Италија Лорин Џобс, вдовицата на Стив Џобс, заедно со нивните две ќерки Ерин и Ив, денов...
И нив им доаѓа преку глава: Славни личности кои поднеле тужба против п... За одредени познати личности, папараците се вистинска ноќна мора која за жал, те...
5 ѕвезди кои никој не знае зошто и како се славни Ким Кардашијан не е единствената која „без никаков талент“ направи милиони и бре...