Сакала да го абортира, сега ѝ е благослов - Којa е Мариа Долорес, мајката на Роналдо?


Сакала да го абортира, сега ѝ е благослов - Којa е Мариа Долорес, мајката на Роналдо?

Од навивање кога тој игра на фудбалските терени до чување на неговите дечиња, Мариа Долорес секогаш му е огромна поддршка на Роналдо.

fakti-za-maria-dolores-majkata-na-ronaldo-sakala-da-go-abortira-sega-i-e-blagoslov-foto-01.jpg

Во медиумите постојано осамнуваат преслатки фотографии од мајката на Роналдо со неговите дечиња. Мариа Долорес дос Сантос Авеиро обожава да го минува времето со внучињата и нејзиниот син ѝ е центар на светот.

Во една пригода таа за Роналдо изјави:

„Тој е детето што сакав да го абортирам. Бог не сакаше да се случи тоа и бев благословена. Понекогаш Роналдо се шегува со мене и ми вели: „Ти не сакаше да се родам, а гледаш сега колку многу ти помагам.“ И, искрено, понекогаш се шегуваме на темата.“

Долорес се држеше на страна од очите на јавноста сè додека не креираше свој Инстаграм профил, на кој сега има над еден милион следбеници и постојано прикачува фотографии од себе и своите сакани.

Boa sorte Real Madrid ⚽️⚽️⚽️estamos juntos🙏🏻🙏🏻

A post shared by Maria Dolores (@doloresaveiroofficial) on

Роналдо има две постари сестри, Елма и Лилијана Катиа и брат Хуго.

Пораснат е во скромен католички дом во кој делел соба со своите сестри и брат.

Таткото на Роналдо, со кој немал добар однос, починал на 53-годишна возраст.

Долорес сега живее многу блиску до фудбалерот, неговата партнерка Џорџина Родригез и нивните 4 деца.

Фотки од Мариа Долорес:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Рај за жени: Кристијано Роналдо полугол шета низ хотел (видео) Роналдо на Инстаграм објави видео како по долна облека го бара „својот спас“ во ...
Ѕвезди кои убавината ја наследиле од своите мајки Сите уживаме да гледаме во фотографиите на славните личности заради нивниот речи...
15 познати браќа и сестри кои многу си личат едни на други Ѕвездите знаат од време навреме да се појават заедно со своите браќа и сестри. Н...

Најчитани неделава