Забави, бикини, момчиња: 14 фотографии од ќерките кои сигурно го изненадиле Барак Обама


Забави, бикини, момчиња: 14 фотографии од ќерките кои сигурно го изненадиле Барак Обама

Двете ќерки на Барак Обама се прекрасни млади дами, но како и сите тинејџерки и тие понекогаш сакаат релаксирано да се забавуваат.

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-01.jpg

Кога нивниот татко Барак Обама стана Претседател на САД во 2009 година Малиа имаше 11 години, а Саша 8. Тие се вселија во Белата Куќа и нивните животи драматично се променија.

По 8 години живеење таму, двете станаа добро познати.

Денес Малиа има 19 години, а Саша 16 и иако постојано се држат до одредени правила и внимаваат на сликата во јавноста, постојат некои фотографии од нив кои нивниот татко сигурно се изненадил кога ги видел.

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-02.jpgМалиа

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-03.jpgСаша

Дел од „скокотливите“ фотки од ќерките на Обама:

Малиа со нејзиното момче Рори Фаркхарсон

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-04.jpeg

Во 2016 Малиа беше фатена на фестивал како пуши, па потоа за да ја поправи грешкате облече маичка со напис „Пушењето убива“

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-05.jpg

Саша се дружи со Карди Би и нејзиниот свршеник

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-06.jpg

Сестрите си прават селфи за време на втората инаугурација на Барак Обама

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-07.jpg

Малиа се дружи со раперот Аниме

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-08.jpg

Саша во кусо фустанче на матурската забава со партнерот

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-09.jpg

Солзи за збогување со Белата Куќа 

od-zabavi-do-momchinja-14-fotografii-od-saha-i-malia-koi-sigurno-go-iznenadile-barak-obama-10.jpg

Уште 7 фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

15 фотографии кои Иванка Трамп сака да ги сокрие од светот Од чудни фотки од детството со татко ѝ Доналд Трамп до разголени фотосесии во мл...
Мишел и Барак Обама опуштени и разиграни на концерт на Бијонсе и Џеј З... Кога Бијонсе и Џеј Зи настапуваат, сите погледи се вперени во нив и публиката уж...
Џејми Дорнан ќе стане татко по 3 пат: „На сопругата секој ден ѝ велам ... Актерот проговори за најважната улога во неговиот живот и за тоа што за него пре...