Ким и Кајли во розови сатенски фустани на 21-иот роденден на Кајли (фото)


Ким и Кајли во розови сатенски фустани на 21-иот роденден на Кајли (фото)

Кајли Џенер денес наполни 21 година, а вчера вечер одлучи да го прослави нејзиниот роденден со сестрите и нејзината мајка.

kim-i-kajli-vo-rozovi-satenski-fustani-na-21-iot-rodenden-na-kajli-foto-01.jpg

Таа дури сега го достигна полнолетството, а досега успеа да се искачи на листата на жени-милионери на Forbes и да стане мајка на малечката Сторми.

За дочекот на нејзиниот роденден Кајли излегла на вечера во Лос Анџелес, заедно со мама Крис Џенер и нејзините 4 сестри, но на фотките може да се забележат и нејзиното момче Тревис, како и Канје Вест.

Кортни и Кендал за прославата одбрале мини фустанчиња, Клое светкав комплет, а Крис црн комбинезон.

kim-i-kajli-vo-rozovi-satenski-fustani-na-21-iot-rodenden-na-kajli-foto-02.jpg

Оние што најмногу привлекоа внимание, беа славеничката Кајли и нејзината сестра Ким, кои се одлучиле за розови сатенски мини фустани.

kim-i-kajli-vo-rozovi-satenski-fustani-na-21-iot-rodenden-na-kajli-foto-03.jpg

Погледнете ги двете сестри „во тон“:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ѕвезди со мајки тинејџери: Селена Гомез - мајка ѝ ја родила на 16, Џек... Мајката на 50 Cent го родила на 15 години и музичарот никогаш не дознал кој му е...
Ким Кардашијан и Канје Вест го добија своето трето дете од сурогат мај... Ким Кардашијан и Канје Вест се пресреќни поради приновата, а Норт и Сент поради ...
Ким јаде овесна каша, Софија Вергара – лиснато и кафе: Како изгледа по... И славните личности се свесни дека појадокот е најважен оброк во денот и никогаш...